Cesur geçişler ve canlı renkler

Cesur geçişler ve canlı renkler

2017 hem arayüz tasarımcıları, hem de kullanıcılar için güçlü, sade ama aynı zamanda renkli mi renkli arabirimlere sahip bir yıl olacağa benziyor. Canlı ve derece derece değişen renkler daha şimdiden trend olmaya başladı. Bu yüzden bize düşen renkler ve geçişler konusunda cesur hamlelerden sakınmamak olacak. Bu yazımda sizlerle, arayüz tasarımlarında canlı gradyan geçişlere sahip tasarımcıları ve koleksiyonumda yerini almış çalışmalarını paylaşacağım.

Renk kompozisyona hoş bir nitelik kazandırmaz, onu güçlendirir. Pierre Bonnard

Anton Aheichanka imzasını taşıyan Switch To Sketch App size de tanıdık geliyor olmalı. Gradyan renk kullanımı göz alırken, sayfanın scroll kontrolleriyle gerçekleşen animasyonu kullanıcıyı rahat bir şekilde yönlendiriyor.


Şu anda İlham Veren Arayüz Tasarımları serisinin 12. içeriğini okuyorsun.

Serideki diğer 12 içeriğe göz atmayı unutma!

10. Yardımcı oyuncular: Görseller, şekiller ve stiller
11. Renkler her dili konuşur
12. Cesur geçişler ve canlı renkler
13. Kullanıcı formları sıkıcı olmak zorunda mı?

FANTASY‘nin tasarım direktörü ve ürün tasarımcısı Gleb Kuznetsov insana “Tasarlamadığı veya deneyimlemediği bir arabirim olmuş mudur?” diye sordurtan tasarımcılardan. Kuznetsov’un portfolyosunda paylaştığı arayüzler cesur renkleriyle ve dinamik etkileşimleriyle, hem gönüllerde, hem de ilham kaynağı olması için koleksiyonlarımızda yerini alıyor.


Fabio Basile de son zamanlarda arayüz tasarımlarında gradyan ve canlı renkler kullanmayı tercih eden tasarımcılardan. Bu arayüz tasarımında bütünleşmesi adına tipografi ve görsel öğede gradyan kullanarak, bu koleksiyonda yer alan başarılı çalışmalardan biri oluyor.


Alexander Zaytsev‘in portfolyosuna baktığımda, arayüzdeki öğelerde dengeli bir şekilde kullandığı gradyan renkler dikkatimi çekiyor. Birden çok canlı rengi bir arada kullanmak gerçekten de biraz cesaret istiyor. Minimal dengeyi iki farklı örnek arayüzde de hem kullandığı tasarım öğeleriyle, hem de gradyan renklerle vermeyi başarıyor.


Maja Bjeletic, gördüğümüz arayüzde, showcase alanında kategorizasyonu canlı renkleri özgürce kullanarak, anlamlı bir şekilde  ayrıştırmayı başarıyor. Birbirinden canlı 3 temel renk ile sadeliğin gücünü kazanıyor ve kullanıcının algısını başarıyla yakalıyor.


İlham alabileceğiniz diğer örnekler: 

Vedad Siljak


Mikha Makhoul


Masum Parvej


Tintins


Aryana Shakibaei


Adobe Creative Cloud aboneliklerinde öğrencilere ve öğretmenlere özel %60 indirim fırsatlarını kaçırmayın.

Serinin tamamına buradan ulaşabilirsin.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Uzaklarda Aramayın: Referral (Tavsiye)

Uzaklarda Aramayın: Referral (Tavsiye)

Gizle