Makaleler

Espas, ışık ve düzen

Biz tasarımcılar, sık sık görsel kaynaklara göz gezdirir, yenilikleri merak eder, iyi işlerden ilham alır ve olmayanı hayal eder, yazar ve çizeriz. Bu yazımda espas, ışık ve düzen ana başlıkları altında dikkatimi çeken birkaç başarılı örneği sizle paylaşacağım.

Özgür Korkmaz 05 Ekim 2016

Biz tasarımcılar, sık sık görsel kaynaklara göz gezdirir, yenilikleri merak eder, iyi işlerden ilham alır ve olmayanı hayal eder, yazar ve çizeriz. Bu sayede pek çok farklı tarzda arayüz tasarımı alternatifini, gelecekteki işlerimizi öngörebilmek ve daha iyisini yapabilmek için kendi kaynaklarımıza ekleriz. Bu sadece ilham almak için değil, bazen motive olmak için de kendimizi arayüz tasarımlarına bakarken bulabiliyoruz. Bugün sizlerle espas, ışık ve düzen ana başlıkları altında dikkatimi çeken birkaç başarılı örneği sizlerle paylaşacağım.

Her web sitesinde menü arayüzü kullanıcıyı ulaşmak istediği hedefe yönlendirmek üzere, olabilecek en basit şekilde tasarlanmalı. Neredeyse her gün ziyaret ettiğimiz bir çok web sitesinin menü yapısı veya arayüzü, yanlış düşünülmüş kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımlarından dolayı anlaşılması zor olabiliyor. Uzun zamandır araştırdığım ve ilham almak için koleksiyonuma eklediğim, beğenerek takip ettiğim tasarımcıların çalışmalarını, kendi görüş ve bilgilerimi de kısaca ekleyerek sizlerle paylaşıyorum. Bu ve daha sonra paylaşacağımız, tasarımcılar için ilham kaynağı olacak yazılarımızı “Less but better” (Daha az ama daha iyi) idealiyle sunacağız.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir