Renkler her dili konuşur

Renkler her dili konuşur

Biz tasarımcılar, arayüz tasarlarken en iyi renk kombinasyonunu oluşturmak için bir çok deneme yapıyoruz. Projeye göre değişkenlik gösterse de tasarımların genelinde, her özellik alanı için illüstrasyonlar ya da fotoğraflar kullanılıyor. Renk ve stil hiyerarşisinden uzaklaşmadan en iyisini başarmak için, etkin bir araştırma süreci yürütmek ve araştırma sonucunda çıkan renk kombinasyonunu uygulayabilmek gerekiyor. Bunun yanısıra, renkler yardımıyla arayüzdeki içerik akışını kullanıcıya doğru sırayla göstermek ve bir yandan da içerikten kopmamasını sağlamak da şart.

Tasarımlarınızda ilham alabileceğiniz, arabirimlerindeki özellik alanı arayüz tasarımı iyi olan web sitelerini, beğenerek takip ettiğim ve arayüz tasarımı koleksiyonumu dolduran tasarımcıların renkli işlerini sizlerle paylaşacağım.

Şu anda İlham Veren Arayüz Tasarımları serisinin 11. içeriğini okuyorsun.

Serideki diğer 13 içeriğe göz atmayı unutma!

9. Arayüzde tipografi
10. Yardımcı oyuncular: Görseller, şekiller ve stiller
11. Renkler her dili konuşur
12. Cesur geçişler ve canlı renkler
13. Kullanıcı formları sıkıcı olmak zorunda mı?

00

Tasarımcı Ghani Pradita özellik kartı arayüz tasarımları ile ön plana çıkıyor. Pastel ve en fazla 4 renk kullandığı arayüz öğelerindeki içeriği, sevimli illustratif karakterlerle anlatmayı tercih ediyor. Call to Action butonlarında kullandığı beşinci zıt bir renk ve hayalet buton stiliyle de hiyerarşiyi korumayı başarıyor.


Bill_uid dikkate değer arayüz tasarımlarında daha çok pastel renklere yer veriyor. Sade çizgilerden oluşan ikonlar ile daha da temiz görünüm sağlıyor. 2017 yılına ait, renkli bir yeni yıl hediyesi tadında, zevkli bir çalışma…


03

Hem UX/UI tasarımcı, hem de front-end developer olan Goutham, tasarladığı özellik kartlarında tek renk kullanıyor ve minimalist bir algı yakalıyor.


04

Dropbox’tan her zamanki gibi beyaz alan kullanımı, 2 renk kullanımı ve özgün illustratif çizgisiyle, yine minimal arayüz kategorisi arasına girmeyi başarıyor. Bunun yanında eğlenceli illustratif çizgilere sahip görünüyor.


Tasarımcı ve yazılım geliştirici Sal son zamanlar da Dribbble profilinde paylaştığı, arayüz tasarımlarını süsleyen illustrasyon çalışmalarıyla birbirinden renkli dünyalarda geziniyor. Aralarında dikkatimi çeken, bu farklı gerçek profil fotoğraflarına sahip özellik kutuları oldu. Paylaştığı bu arayüz tasarımında dikkatimizi çeken ise ayrıca illüstratif ve pastel renklerle boyutlandırılmış görsel öğeler.


İlham alabileceğiniz diğer bazı web sitesi ve özellik kutusu arayüz tasarımları:

06

Dea_n


07

Collaborative Fund


Hendra Gunawan


09

Webflow


10

Adobe Creative Cloud aboneliklerinde öğrencilere ve öğretmenlere özel %60 indirim fırsatlarını kaçırmayın.

Netguru

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Hava durumundan çok daha fazlası: İlham veren 7 yaratıcı arayüz weather-app-designs

Hava durumundan çok daha fazlası: İlham veren 7 yaratıcı arayüz

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
5 adımda veri görselleştirme tasarımı

5 adımda veri görselleştirme tasarımı

Gizle