İş stratejisinin parçası olarak “UX”

İş stratejisinin parçası olarak “UX”

Dikkat!

“Kullanıcı deneyimi bir organizasyonun kültürüne nasıl entegre edilir? Bu alanda belirlenmiş farklı stratejiler mevcut mudur, öyleyse bunlar nelerdir?” gibi sorulara farklı cevaplar sunan bir yazı okumak üzeresiniz. Bu yazı sonrasında işinizle ilgili bazı konularda aksiyon almak isterseniz mesuliyet tamamen size aittir.

“Kullanıcı deneyimi sadece web sitesi tasarlarken kullandığımız bir şey değil miydi? Bir de kurumsal kültürümüzü mü bununla şekillendireceğiz?” diyenlere ve uzun zamandır böyle bir değişimin peşinde olup da bir türlü ilk adımı atamayanlara gelsin bu yazı.

Biz böyle iyiydik. Bize niye lazım?

Şirketinizde tasarım ve development işi ile alakası olmayan kimse UX nedir bilmiyor. Projelerde bazı aşamalar niye yer alıyor, neden o kadar zaman alıyor anlamıyorsunuz. Tasarımcınıza “Araştırmaya falan gerek yok. Yapacaksan da 1 günden uzun sürmesin” diyorsunuz. Ürettiğiniz ürünler kimsenin beklentisini karşılamıyor ve bu ürünlerin yaşam döngüsü uzun olmuyor. Böyle iyi olduğunuzdan emin misiniz?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Daha başarılı bir freelancer olmanızı sağlayacak 20 araç

Daha başarılı bir freelancer olmanızı sağlayacak 20 araç

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Neymiş bu ‘insan odaklı tasarım’ ?

Neymiş bu ‘insan odaklı tasarım’ ?

Gizle