Makaleler

Kullanıcı akışları: Deneyim tasarımının hayat damarları

SHERPA, çalışmalarına dahil ettiği kullanıcı akış şemalarını inceleyor ve daha iyi ürünler tasarlamaya nasıl yardımcı olduğunu aktarıyor.

SHERPA Design Studio 16 Eylül 2020

Normal bir günde kaç tane karar verdiğimizi daha önce hiç merak ettiniz mi? Size çok şaşırtıcı gelebilir ama Cornell Üniversitesi’ndeki bir araştırmaya göre ortalama bir insanın günde yaklaşık 35 bin seçim yaptığı tahmin edilmektedir. Verdiğimiz her kararın farklı sonuçları tetiklediğini ve üstelik sahip olabileceğimiz veya olamayacağımız deneyimlerimizi de etkilediğini düşünürsek bu akıllara durgunluk vericidir. Keşke, önümüze serilen tüm olasılıkları görebilseydik, değil mi?

Ne yazık ki, böyle bir aracımız olmasa da bizler, kullanıcı deneyimi uygulayıcıları olarak bir kullanıcının bir dijital ürün veya hizmette alabileceği herhangi bir kararda, tüm farklı yolları keşfetmesini sağlayan çok güçlü bir haritalama yöntemine sahibiz: User flow, yani kullanıcı akışı.

Gelin hep beraber SHERPA’daki çalışmalarımıza dahil ettiğimiz bu çok önemli kullanıcı deneyimi yöntemini inceleyip, daha iyi ürünler tasarlamamıza nasıl yardımcı olduğunu görelim.

Kullanıcı akış şeması örneği
Kullanıcı akış şeması örneği

Kullanıcı akışı nedir?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et