Makaleler

Kullanıcı arabirimi öğeleri infografiği

Bu yazıda, sizinle bazı arabirim öğelerinin kısa tanımlarını ve infografiğini paylaşıyoruz. “E biz zaten bunları biliyoruz, günlük hayatta ne işimize yarayacak ki” diyebilirsiniz. Ama durun, önce bir dinleyin! Çünkü bu doküman, müşterilerinizle ya da kendi iç iletişiminizde taksonomiyi kolaylıkla tanımlamanıza olanak sağlayacak.

SHERPA Design Studio 09 Haziran 2015

Bu yazıda, sizinle bazı arabirim öğelerinin kısa tanımlarını ve infografiğini paylaşıyoruz. “E biz zaten bunları biliyoruz, günlük hayatta ne işimize yarayacak ki” diyebilirsiniz. Ama durun, önce bir dinleyin! Çünkü bu doküman, müşterilerinizle ya da kendi iç iletişiminizde, arabirim tasarım süreciyle ilgili en çok problem yaşadığınız alanlardan birini, yani taksonomiyi kolaylıkla tanımlamanıza olanak sağlayacak.

Mesela müşteriniz, “Şurada lorem ipsum yazıyor, yanlış olmuş galiba. O kısmı düzeltebilir miyiz?” gibi bir cümle kurduğunda, hem zamanınızı hem de sabrınızı optimumda tutmak istiyorsanız, aşağıdaki infografik ve tanımları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Arabirim Öğeleri:

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et