Makaleler

Mobil formlar için ipuçları

Mobil formlar, masaüstü formlardan çok daha fazla kısıta sahip. Ekranlar daha küçük, girdi alanlarını kullanmak daha zor ve küçük hatalar büyük kayıplara neden olabiliyor. O yüzden her bir kısıt için bulduğunuz çözümleri, tasarımda bakış açınız olarak yansıtabilmek de büyük bir marifet.

Avatar
Zeynep Baltalıoğlu 16 Kasım 2016

Mobil formlar, masaüstü formlardan çok daha fazla kısıta sahip. Ekranlar daha küçük, girdi alanlarını kullanmak daha zor ve küçük hatalar büyük kayıplara neden olabiliyor. O yüzden her bir kısıt için bulduğunuz çözümleri, tasarımda bakış açınız olarak yansıtabilmek de büyük bir marifet.

Hatayı görmek kolay olmalı

Mobil formları, iki tarafın da birbirine uyumlu hareket etmesi gereken bir tür diyalog olarak ele alabiliriz. Kullanıcıya yaptığı hatayı ya da eksiği gösterebilmek için sadece doğru alanları ya da renkleri kullanabilir, bunun yanında yanında animasyonlara da yer verebiliriz. Formlarda özellikle hata kullanımlarını görmek istiyorsanız size bu yazıyı okumanızı öneririm.

  • Avatar
    Özkan Özsert

    Teşekkürler

  • Avatar
    Özkan Özsert

    Teşekkürler

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da
İlgini çekebilir