Makaleler

Mobil uygulamaların deneyimini iyileştirecek 5 öneri

Mobil uygulamalarda iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak düşündüğümüzden daha kolay olabilir. Başlangıç olarak, Interaction Design Foundation'ın sunduğu bu 5 öneriye göz atın.

Berk Bayri 11 Şubat 2021

Mobil uygulama tasarımı, şu anda teknolojinin en çok odaklandığı başlıklardan biri. Apple, iPhone’u piyasaya sürdüğünden beri birbirinden zeki insanlar, çeşitli uygulama mağazaları aracılığıyla hayatlarımızı daha ilginç hale getirmek için çaba sarfediyor. Ne kadar harika insanlar olsalarda uygulama tasarlayan kişilerin genel kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için yapabileceği birkaç basit şey var. Bu makalede bunlardan 5 tanesini bulacaksınız.

#1: Uzun özellik turlarından kaçının

İşte bir ipucu: bir akıllı telefon uygulaması yararlı olacaksa, basit olması gerekir. Kullanıcınızı uygulamaya alıştırmak için uzun bir özellik turu kullanmanız gerekirse; bunun, uygulamanın bu sürümüne çok fazla özellik katmaya çalışmış olmanızdan kaynaklanıyor olması gayet olası. Uygulamanızı belirli bir süreç içinde birden fazla sürümle adım adım geliştiriyor olmanıza kimse itiraz edemez ancak kullanıcılarınızın, sadece uygulamanızı denemek için kutsal kitaplar uzunluğunda bir şey okuma olasılığı olmadığını bilmekte fayda var.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et