Müşteri bağlılığında ‘kullanıcı deneyimi’ etkisi

Müşteri bağlılığında ‘kullanıcı deneyimi’ etkisi

Her geçen gün bilgi akışının hızlandığı ve yeni ürün/hizmetlerin damdan düşer gibi hayatımıza girdiği İnternet dünyasında, girişiminizin sürdürülebilirliği parmakla sayılabilecek kadar değişkene bağlı değil. Müşteri edinim kanallarınızdan tutun, ödeme sayfanızın işlevselliğine kadar pek çok kriter büyüme sürecinizi etkileyecektir. Bu değişkenlerden en önemlisi ise, bir çok girişimcinin acı tecrübeleri sonucu öğrendiği ve üstat Brian Balfour‘un da belirttiği gibi müşteri bağlılığıdır.

Mevcut müşterilerinizi memnun etmek ve onları birer marka savunucusu haline getirmek, pazarlama çalışmalarınıza ivme kazandıracaktır. “Nasıl yani?” diyen okurlarımız için AARRR! metriklerini – evet burada da karşınıza çıktı – hatırlatmak istiyorum. İyi dizayn edilmiş bir bağlılık stratejisi, bir sonraki adım olan tavsiye (referral) çalışmalarınıza zemin hazırlayacaktır.

Tüm bu metriklerin arasındaki ilişkiyi öğrenmek için DAM Growth Hackers tarafından hazırlanan e-kitabı indirebilirsiniz.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Hick Yasası: Kullanıcılar için tercihi kolaylaştırmak

Hick Yasası: Kullanıcılar için tercihi kolaylaştırmak

Gizle