Okuma deneyiminizi güzelleştiren web tipografi örnekleri

Okuma deneyiminizi güzelleştiren web tipografi örnekleri

Yazı tipi (font) seçimi her tasarım projesinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Typekit gibi binlerce yazı tipi barındırma hizmeti veren, koleksiyon oluşturmanıza yardımcı olan ve kullandığınız programlar ile entegre çalışan siteler bulunuyor. Yazı tipi gibi yeni koleksiyon parçalarına sahip olmak için neredeyse hergün bu tarz siteleri ziyaret ediyoruz. Bir web tasarımcısı olarak, tipografi takıntınız varsa, bu yazıyı seveceğinizi düşünüyorum.

Aşağıdaki örneklerden de göreceğiniz gibi, iyi bir tipografinin, uygun yazı tipi seçimi ile başlayacağını söyleyebilirim.

Vesper Hotel

Yeni Zelanda’da yaşıyan yazı tipi tasarımcısı Kris Sowersby, Vesper Hotel‘in web sitesinde  Proxima Nova ve Domaine Display, düz hatlara sahip ve süslü yazı tipleri ile güzel bir kombinasyon yaratmış. Domaine Display gibi daha az kullanılan bir yazı tipi ile Proxima Nova gibi bir yazı tipini eşleştirerek, son bir kaç yılın web fontları olsa da, tasarım farklı ve taze hissetmenize neden olabiliyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
İz bırakan marka deneyimi nasıl tasarlanır? burcu-sakarya-iz-birakan-marka-deneyimi

İz bırakan marka deneyimi nasıl tasarlanır?

Gizle