Makaleler

Parallax web siteleri ve SEO

Bizlerden kapsamı ne olursa olsun, bir web sitesi yaratmamız talep edildiğinde, yayın öncesinde her türlü kontrolü eksiksiz yapmaya çalışırız. CSS hataları var mı? Script'ler düzgün çalışıyor mu? Browser testleri yapıldı mı? Ancak bu kontroller kadar önemli bir konu daha var: SEO.

Tayfun Sinan 17 Ocak 2014

SEO çalışmaları hakkında bildiklerimizi, yarattığımız her proje üzerinde, kapsam uyarınca uygulamaya çalışır, semantik kodlama ile ilerlemeyi tercih ederiz. Sayfa URL’lerini Google’ın öngördüğü standartlara bağlı kurgular ve meta tag’ları düzgün yazmaya çalışırız. Sonra da “Google, gel bu sayfaları indeksle” deriz 🙂

Peki, 2014 Web Trendleri’nin en çok tartışılan ve tercih edilen paternlerinden birisi olan tek sayfalık site (one-page site) yaptığımızda ve bir de geliştirme esnasında parallax sistemi kullandığımızda, SEO kurgusu nasıl yapılıyor merak ediyor musunuz?

Biz de merak ettik ve bu konuda uzun süredir birçok konuda fikir alışverişinde bulunduğumuz, inanılmaz dost canlısı tavırları ve paylaşımcı karakteri sebebiyle bir SHERPA Fellow olarak adlandırdığımız Mert Erkal’a bu konuda bazı sorular sorduk.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • renklidergi

    Harika bir yazı, bilgilendirici ve eğitici.
    Teşekkürler…

Senin İçin Öneriyoruz