Tasarım değişikliklerinde verimlilik nasıl ölçülür?

Tasarım değişikliklerinde verimlilik nasıl ölçülür?

Web siteleri ve diğer dijital varlıklar, bir çok sektörde artık en önemli pazarlama aracı haline geldi. Hızlı yaşanan bu dönüşüm ivmesini korurken, kullanıcı odaklı geliştirilen stratejilerin önemi de aynı oranda artıyor.

Dijital dünyada, hedef kitlenize açılan kapı olan web sitenizi, organizasyonel hedefleriniz doğrultusunda optimize ederken, kullanıcılarınıza yaşatacağınız deneyimi göz ardı etmemelisiniz. Bu doğrultuda, attığınız adımları ölçümlemeniz ve hızlı aksiyon almanız, hedeflerinize daha kısa sürede ve süreçlerinizi sağlam temellere oturtarak ilerlemenizi sağlayacaktır.

Bu bilinçle hareket eden kurumların, sarf ettikleri kaynak ve eforun geri dönüşünü gözlemlemeleri sadece gelir kalemi ile sınırlandırılmamalıdır. Kurumun makro ve mikro dönüşümlerini kapsayacak ve müşteri deneyimini tümü ile ele alan parametreleri hedeflemeniz, daha sağlıklı analizlerin temelini oluşturacaktır.

Lafı daha fazla uzatmadan, dizayn değişikliklerinde gözlemlemeniz gerekecek parametrelere geçiyorum.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

10 adımda tasarım sürecinizi iyileştirin

Gizle