Makaleler

Tasarım değişikliklerinde verimlilik nasıl ölçülür?

Web siteleri ve diğer dijital varlıklar, bir çok sektörde artık en önemli pazarlama aracı haline geldi. Hızlı yaşanan bu dönüşüm ivmesini korurken, kullanıcı odaklı geliştirilen stratejilerin önemi de aynı oranda artıyor. Peki tasarım değişiklikliklerinin kullanıcı üzerinde yarattığı etkiyi bilebilmek adına dikkate alınması gereken parametreler nelerdir?

Batuhan Ünal 14 Aralık 2015

Web siteleri ve diğer dijital varlıklar, bir çok sektörde artık en önemli pazarlama aracı haline geldi. Hızlı yaşanan bu dönüşüm ivmesini korurken, kullanıcı odaklı geliştirilen stratejilerin önemi de aynı oranda artıyor.

Dijital dünyada, hedef kitlenize açılan kapı olan web sitenizi, organizasyonel hedefleriniz doğrultusunda optimize ederken, kullanıcılarınıza yaşatacağınız deneyimi göz ardı etmemelisiniz. Bu doğrultuda, attığınız adımları ölçümlemeniz ve hızlı aksiyon almanız, hedeflerinize daha kısa sürede ve süreçlerinizi sağlam temellere oturtarak ilerlemenizi sağlayacaktır.

Bu bilinçle hareket eden kurumların, sarf ettikleri kaynak ve eforun geri dönüşünü gözlemlemeleri sadece gelir kalemi ile sınırlandırılmamalıdır. Kurumun makro ve mikro dönüşümlerini kapsayacak ve müşteri deneyimini tümü ile ele alan parametreleri hedeflemeniz, daha sağlıklı analizlerin temelini oluşturacaktır.

Lafı daha fazla uzatmadan, dizayn değişikliklerinde gözlemlemeniz gerekecek parametrelere geçiyorum.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir