Tasarımcı ve yazılımcı nasıl birlikte çalışır?

Tasarımcı ve yazılımcı nasıl birlikte çalışır?

Yazılımcılar ve tasarımcılar bir madalyonun iki yüzü gibi. Her ne kadar farklı dili konuşsalar da aslında tasarımcılar da yazılımcılar da inovasyon ve sorun çözebilmek için ıraksak (divergent) ve yakınsak (convergent) düşünme stratejileri kullanıyorlar. Bu iki harika disiplin bilinenden çok daha fazla birbirine benziyor aslında. Aradaki uçurumun en büyük nedenleri iletişim eksikliği ve diğer disiplin hakkındaki yetersiz bilgiler olabilir. Peki aradaki bu uçurumu kapatmak için neler yapılabilir?

Tasarımcı yazılımcıya nasıl destek olabilir?

Tasarımcı olarak en güzel anlardan biri, projenizin hayata geçtiğini duymaktır. Fakat çoğu zaman saatlerinizi harcadığınız projeye bakarken farkedersiniz: “Ben böyle yapmamıştım!”

Bürokratik ya da diğer sorunları görmezden gelirsek, bu aslında sadece yazılımcıya son anda verdiğiniz dökümandaki hatalar ya da anlaşılamama sorunu ile ilgili olabilir. Üzerinde bu kadar çalışılan araştırma, deneyim tasarımı süreçleri ve görsel tasarımın gerçekten sorunlara çözüm bulmasını istiyorsak, yazılımcılarla beraber çalışmalıyız.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
  • Ali Çelik

    Teşekkürler.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Geleceğin üretim şekilleri: Blockchain tarımı nasıl dönüştürüyor?

Geleceğin üretim şekilleri: Blockchain tarımı nasıl dönüştürüyor?

Gizle