Makaleler

Televizyon: NFT’lerin yeni evi

Samsung, CES 2022 fuarında televizyonlarının NFT desteği sunacağını açıkladı. Peki, televizyonlarda NFT desteği ne anlamı geliyor?

Hazal Orta 26 Ocak 2022

Televizyon, 1923 yılında, John Logie Baird tarafından Birleşik Krallık‘ın Hastings kasabasında icat edildi. İlk televizyon görüntüsü de yine Baird tarafından 1926 yılında yayınlandı. Türkiye’de ise televizyon yayınları ilk kez İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından 9 Temmuz 1952 günü başladı. Televizyonun icadından yaklaşık 99 yıl, Türkiye’deki televizyon yayınlarının başlamasından bu yana ise yaklaşık 70 yıl geride kaldı. Bu kadar yılın ardından söyleyebileceğimiz ilk şey muhtemelen, televizyonun günümüzde, o yıllardaki şey olmadığı olur.

Televizyon artık bizi dünyaya bağlayan teknoloji ürünlerinden biri.

Televizyonun evrimi

Siyah beyaz ve tek kanallı dönemlerden sonra Türkiye için televizyon, hanelerin vazgeçilmezi haline geldi. “Ailemizin çocuğu”, “Bizden biri”, “Evimizin neşesi” gibi kavramları televizyonda gördüğümüz ve bizi eğlendiren birçok ünlü isme yakıştırdık. Tüm bunlar aslında bizi o ünlü isimlerden çok televizyona bağladı.

Günümüzde ise televizyon artık bambaşka bir konuma yükseldi. Dünyaca ünlü teknoloji devleri bu alanda milyonlarca dolarlık yatırımlar yapıyor. Neden?

Hayatımıza ne kadar farklı teknolojik cihazlar girerse girsin, televizyonun dominasyonu hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et