Makaleler

UX çağında ürün yöneticisinin rolü

Bugün bir ürünün başarısını belirleyen en önemli faktör sunduğu kullanıcı deneyiminin kalitesi. Haliyle, ürün yöneticisi rolü de UX ekseninde evrilmek zorunda.

Bora Kılıç 02 Haziran 2017

İtiraf edelim; yeni bir dijital ürün geliştirme ve lanse etme fikri pek çoğumuzun gözünü korkutuyor. Korkutmalı da. Dijital ürünler söz konusu olduğunda rekabet tarihte hiç olmadığı kadar yüksek bir noktada.

Rekabetle doğru orantılı olarak ürün yöneticilerinin sorumluluğu da artmakta ve üstlendikleri rolün tanımı evrim geçirmekte. Bugün, kullanıcı deneyiminin her şey olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Dolayısıyla ürün yöneticilerinin rollerini UX ekseninde gözden geçirmeleri artık ciddi önem taşıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • seda topalhan

    Bora bey, yeni bir projeye başlıyorum bu bir StartUP. Ürün ekran görüntülerini balsamic mockup’ta çizdim. Yalnız user friendly mi? UX açısından eksikleri var mı, bunları nasıl bulabilirim? Bana yardımcı olabilecek kitap, kaynak önerebilir misiniz? Cevabınız için teşekkür ederim.

  • seda topalhan

    Bora bey, yeni bir projeye başlıyorum bu bir StartUP. Ürün ekran görüntülerini balsamic mockup’ta çizdim. Yalnız user friendly mi? UX açısından eksikleri var mı, bunları nasıl bulabilirim? Bana yardımcı olabilecek kitap, kaynak önerebilir misiniz?

  • seda topalhan

    Bora bey, yeni bir projeye başlıyorum bu bir SAAS? UX açısından eksikleri var mı, bunları nasıl bulabilirim? Bana yardımcı olabilecek kitap, kaynak önerebilir misiniz?

Senin İçin Öneriyoruz