Makaleler

Uzaklarda Aramayın: Referral (Tavsiye)

Pazarlama çalışmaları için harcanılan eforu azaltmayı, doğru kişilere en güvenilir kaynaklardan ulaşmayı kim istemez? İstemsizce de olsa, severek kullandığınız markaların savunucusu olduğunuzun farkında mısınız?

Batuhan Ünal 01 Temmuz 2015

Pazarlama çalışmaları için harcanılan eforu azaltmayı, doğru kişilere en güvenilir kaynaklardan ulaşmayı kim istemez? Kendinizi bir düşünün… Bir arkadaşınızın, yakınınızın tavsiyesi üzerine değiştirdiğiniz kararın, aldığınız ürünün üzerinden ne kadar zaman geçti? Severek kullandığınız markaların istemsizce de olsa savunucusu olduğunuzun farkında mısınız?

Marka savunucusu tabirine derinlemesine nüfus edeceğimiz, AARRR! metriklerini anlattığımız yazı dizisinin 4. bölümü Referral (Tavsiye)’a hoş geldiniz. Start-up’ların ürün/market uyumunu ve müşteri yaşam döngüsünü bir bütün halinde ele almasını sağlayan yöntemlerden olan AARRR! metrikleri ile bugüne kadar hedef kitleniz ile en doğru araçlar vasıtası ile buluşmayı, ulaştığınız kişiler ile doğru etkileşim yollarını belirlemeyi ve etkileşim sağladığımız kişileri tekrardan sitemize nasıl getireceğimizi gördük. Bugün ise işi bir adım öteye taşıyıp, mevcut kullanıcılarımızın çevresine erişmeyi hedefleyeceğiz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz