Well ile erişilebilirliğe doğru sakin bir yolculuk

Well ile erişilebilirliğe doğru sakin bir yolculuk

Web sitesini yenilemekte olduğumuz Wellabled ekibinin nazik daveti üzerine, SHERPA takımı olarak Well teknesi ile küçük bir tura çıktık. Well’i ve erişilebilirlik sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri yenilikleri deneyimlemenin yanı sıra, erişilebilirliğe ve küresel erişilebilirlik ideallerine yönelik aydınlatıcı bir sohbet fırsatını da yakaladık. Tertemiz deniz havasını ciğerlerimize doldururken, erişilebilirliğe yönelik empatimizi de geliştirme imkanı bulduk.

Deneyimlerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşmak için yazının devamına göz atın.


Bu küçük turda elde ettiğimiz deneyimi okumadan önce, gelin telefonlarımızın kamerasına takılan görüntülerden oluşturduğumuz videoyu izleyelim.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
 • Barış Kürşat

  İki çocuğum var, tabi ki bebek arabası kullanıyorum. Yaşadığım şehrin herhangi bir yerinde onlarla geçirdiğim anların keyfini çıkaramayacak kadar çok sorunla karşılaşıyorum.

  Hepimiz hayatımızın bir bölümünde bazı kısıtlarımızdan ötürü şehrin (veya herhangi bir deneyimin) daha iyi tasarlanmış olmasına ihtiyaç duyuyoruz. Önemli olan yazıda da bahsedildiği gibi bütünsel bir yaklaşım.

  • SHERPA
   SHERPA

   Barış Bey yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Aynı hassasiyeti paylaştığımızı bilmekten çok memnun olduk.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Yapay zeka ile doğal deneyim

Yapay zeka ile doğal deneyim

Gizle