Makaleler

Well ile erişilebilirliğe doğru sakin bir yolculuk

Web sitesini yenilemekte olduğumuz Wellabled ekibinin nazik daveti üzerine, SHERPA takımı olarak Well teknesi ile küçük bir tura çıktık. Well'i ve erişilebilirlik sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri yenilikleri deneyimlemenin yanı sıra, erişilebilirliğe ve küresel erişilebilirlik ideallerine yönelik aydınlatıcı bir sohbet fırsatını da yakaladık. Tertemiz deniz havasını ciğerlerimize doldururken, erişilebilirliğe yönelik empatimizi de geliştirme imkanı bulduk. Deneyimlerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşmak için yazının devamına göz atın.

Berk Bayri 28 Mayıs 2015

Web sitesini yenilemekte olduğumuz Wellabled ekibinin nazik daveti üzerine, SHERPA takımı olarak Well teknesi ile küçük bir tura çıktık. Well’i ve erişilebilirlik sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri yenilikleri deneyimlemenin yanı sıra, erişilebilirliğe ve küresel erişilebilirlik ideallerine yönelik aydınlatıcı bir sohbet fırsatını da yakaladık. Tertemiz deniz havasını ciğerlerimize doldururken, erişilebilirliğe yönelik empatimizi de geliştirme imkanı bulduk.

Deneyimlerimizi ve öğrendiklerimizi paylaşmak için yazının devamına göz atın.


Bu küçük turda elde ettiğimiz deneyimi okumadan önce, gelin telefonlarımızın kamerasına takılan görüntülerden oluşturduğumuz videoyu izleyelim.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Barış Kürşat

    İki çocuğum var, tabi ki bebek arabası kullanıyorum. Yaşadığım şehrin herhangi bir yerinde onlarla geçirdiğim anların keyfini çıkaramayacak kadar çok sorunla karşılaşıyorum.

    Hepimiz hayatımızın bir bölümünde bazı kısıtlarımızdan ötürü şehrin (veya herhangi bir deneyimin) daha iyi tasarlanmış olmasına ihtiyaç duyuyoruz. Önemli olan yazıda da bahsedildiği gibi bütünsel bir yaklaşım.

    • SHERPA

      Barış Bey yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Aynı hassasiyeti paylaştığımızı bilmekten çok memnun olduk.

İlgini çekebilir