Finn Raben: “Veri gizliliğinde Amerika’yı yeniden keşfetmeye ihtiyaç yok”

Finn Raben: “Veri gizliliğinde Amerika’yı yeniden keşfetmeye ihtiyaç yok” finn-raben-esomar

TÜAD‘ın düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi‘nde basın sponsoru olarak yer alarak, 2 gün boyunca çok değerli konuklarla buluştuk. Son haftalarda gündemi işgal eden Facebook ve Cambridge Analytica gibi konulardan, dijital pazarlama sektöründeki gelişmelere ve teknoloji dünyasının sahiplenmesi gereken etik kurallara dair bir dizi röportaj gerçekleştirdik.

Serimizin ikinci konuğu, 70 yılı aşkın bir süredir araştırma alanında hizmet veren ve sektör standartlarını belirleyen ESOMAR‘ın Genel Müdürü Finn Raben oldu. Kendisiyle ESOMAR’ın kişisel verilerin etik kullanımına dair kuralları, verilerin korunması ve işlenmesi noktasında ABD ile Avrupa Birliği arasındaki yaklaşım farkı, Facebook ve Cambridge Analytica skandalı, teknolojik girişimlerin verilerin korunması konusuna nasıl yaklaşması gerektiği ve bu konuda ESOMAR’dan alınabilecek dersler üzerine konuştuk.

İyi seyirler!

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 747 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Tasarımcılar için araştırma rehberi tasarim-arastirmalari-rehberi

Tasarımcılar için araştırma rehberi

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Stratejik kararlar veriden mi beslenmeli, yaratıcılıktan mı?

Stratejik kararlar veriden mi beslenmeli, yaratıcılıktan mı?

Gizle