Finn Raben: “Veri gizliliğinde Amerika’yı yeniden keşfetmeye ihtiyaç yok”

Finn Raben: “Veri gizliliğinde Amerika’yı yeniden keşfetmeye ihtiyaç yok” finn-raben-esomar

TÜAD‘ın düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi‘nde basın sponsoru olarak yer alarak, 2 gün boyunca çok değerli konuklarla buluştuk. Son haftalarda gündemi işgal eden Facebook ve Cambridge Analytica gibi konulardan, dijital pazarlama sektöründeki gelişmelere ve teknoloji dünyasının sahiplenmesi gereken etik kurallara dair bir dizi röportaj gerçekleştirdik.

Serimizin ikinci konuğu, 70 yılı aşkın bir süredir araştırma alanında hizmet veren ve sektör standartlarını belirleyen ESOMAR‘ın Genel Müdürü Finn Raben oldu. Kendisiyle ESOMAR’ın kişisel verilerin etik kullanımına dair kuralları, verilerin korunması ve işlenmesi noktasında ABD ile Avrupa Birliği arasındaki yaklaşım farkı, Facebook ve Cambridge Analytica skandalı, teknolojik girişimlerin verilerin korunması konusuna nasıl yaklaşması gerektiği ve bu konuda ESOMAR’dan alınabilecek dersler üzerine konuştuk.

İyi seyirler!

Finn Raben

Kariyerinin büyük bir kısmını pazar araştırmaları alanında geçiren Raben, iş hayatına Millward Brown IMS‘de başlar, ardından AC Nielsen‘da devam eder. Bir süre kendi ülkesi de olan İrlanda pazarına dair araştırmaları yürüten ekibi yönetir, ardından ise Küresel Müşteriler programını başlatarak ekibini kurar ve Procter & Gamble, McDonald􏰀s ve Microsoft gibi devlerin pazar araştırmaları çalışmalarını yürütür.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

Gizle