Jared Spool ile dönüşüm optimizasyonu, beklentiler ve metodolojiler üzerine

Jared Spool ile dönüşüm optimizasyonu, beklentiler ve metodolojiler üzerine

Bugün, kullanılabilirlik, yazılım, tasarım ve araştırma konularının uzmanı Amerikalı yazar, araştırmacı, konuşmacı ve eğitimci Jared Spool’u SHERPA Blog’da ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Jared Spool, SHERPA Blog yazarlarının kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

Oğuz Tan: Why I can’t convince executives to invest in UX (and neither can you) adlı makalenizde insanların size; “Elde ettiğiniz başarıları dikkate alacak olursak, yöneticileri UX’e yatırım yapmak konusunda ikna etmek için neler yapmak gerektiğini biliyor olmalısınız” diye sorduklarını yazmış ve “Aslında hayır. Sunduğumuz hizmetleri 23 yıldır anlatıyorum ve hiçbir zaman herhangi bir yöneticiyi başarıyla ikna edemedim.” diye yanıtlamıştınız.

Bu makaleyi yazdığınız yıl 2011, bundan 6 yıl önce. Yöneticilerin beklentileri ve ikna olmalarını sağlayan özellikler konusunda sizce neler değişti? Metodolojinizi güncelleme ihtiyacı duydunuz mu? Özetle, bu makaleyi bugün yazacak olsanız neler yazardınız?

Jared Spool: Bu makaleyi yazdım çünkü benden her hafta bir yöneticiyi ikna etmem talep ediliyordu (Makaleyi okumadığı belli olan kişiler tarafından hâlâ talep ediliyor.) Bu insanlar benden aslında yapamayacağım bir şey istiyorlar: Konuya müdahil olmamı ve yöneticilerin üzerine biraz sihir tozu serpiştirmemi bekliyor ve böylece yöneticilerin, inanılmaz bir UX programı için geniş bir bütçeyi anında ortaya koyacaklarına inanıyorlar. Bunu 2011’de de yapamıyordum, bugün de yapamıyorum.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

WebExpo 2019: Hangi değerler ve yaklaşımlarla tasarlıyoruz?

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Responsive tasarım ve tipografi

Responsive tasarım ve tipografi

Gizle