Nitelikli kahve tasarlanabilir mi?

Nitelikli kahve tasarlanabilir mi? kronotrop-ozgun-sarisoy

Sıra Dışı Arabirimler serimizin üçüncü bölümünde Türkiye’nin önde gelen kahve dükkanlarından olan Kronotrop’un kavurma tesisine konuk olduk. “Head Roaster” Özgün Sarısoy’dan kahvenin detaylı hikayesini, kullanılan teknolojileri, “nitelikli kahve” tanımının ne olduğunu ve her çekirdek için özel olarak hazırlanan “kavurma profili tasarımı”nın detaylarını konuştuk.

Kronotrop’un Maslak’taki kavurma ve tadım atölyesinde oldukça keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Neredeyse tüm günü SHERPA Blog için ayıran Özgün Sarısoy ile tadım notları, kavurma teknolojileri, nitelikli kahve standartlarını konuştuk. İki sene evvel katıldığı Dünya Kahve Kavurma Şampiyonası’nda edindiği tecrübeleri ve ileri teknoloji kahve kavurma makinelerinin çeşitli özelliklerini de sizin için sorduk.

Türkiye’nin en iyi barista ve kahve kavurucularından olan Özgün’ü bulmuşken, teknoloji ve kahve kavurma profilinin yanı sıra, “ev baristaları” için bir kaç ipucu almayı da ihmal etmedik.

İyi seyirler!

150$ indirim fırsatı! Springboard Business Analytics kurs programı 150$ indirimli! İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Arayüz geliştirme sürecinde SEO konusunun incelikleri

Arayüz geliştirme sürecinde SEO konusunun incelikleri

Gizle