Röportajlar

La Victoria Lab: Intercorp’un stratejik tasarım stüdyosu

Peru'nun en büyük şirketlerinden Intercorp'un stratejik tasarım stüdyosu La Victoria Lab'i SHERPA'da ağırladık ve kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Berk Bayri 29 Kasım 2019

Peru’nun en büyük şirketlerinden Intercorp, La Victoria Lab adlı stratejik tasarım stüdyosunu kurarak hem Intercorp’un hem de bünyesinde yer alan 30’dan fazla alt şirketin stratejik tasarım ve inovasyon kültürünü oluşturmak için büyük bir adım atmış durumda. La Victoria Lab ve IDEO takım üyelerinden oluşan bir grup profesyonel, Peru gibi yükselmekte olan birinci dünya ülkelerine ilham gezileri düzenleyerek, gelişmekte olan davranışlar ve iş modelleri hakkında incelemeler ve görüşmeler gerçekleştiriyor.

Bu ilham gezilerinin Türkiye ayağını organize eden PAKT Agency aracılığıyla ve SHERPA ev sahipliğiyle, La Victoria Lab ekibiyle tanışma ve onlarla kısa bir video röportaj gerçekleştirme imkanı bulduk. Bu kısa ve kapsamlı sohbetimizde hem La Victoria Lab’in amaçları ve yaklaşımları hakkında bilgi aldık hem de Peru’daki ve Türkiye’deki kültürel benzerliklerden, inovasyon kültürünün gelişiminde şirketlere ve tasarım stüdyolarına düşen görevlere değindik.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz