Röportajlar

Merve Midilli: “Kadından tasarımcı olmaz” lafları kulağıma geliyordu…

Dijital Dünyanın Kadınları serimizin sekizinci konuğu Merve Midilli. Ladies That UX İstanbul ayağının kurucularından ve 6 yılı aşkın bir süredir kullanıcı deneyimini alanının hem tasarım hem de araştırma safhalarında görev alan Merve ile kişisel tecrübeleri üzerinden sektördeki kadın dayanışması ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına değindik.

Alkan Dalkılıç 17 Aralık 2018
merve-midilli-dijital-dunyanin-kadinlari

Bize biraz kendinden ve şu an çalıştığın işten/projeden bahsedebilir misin?

Şu an tekrardan freelance hayata geri döndüm. Proje olarak daha önce akışlarını hazırladığım kişisel projem ile ilgileniyorum. Proje müzik/film/oyun/kitap alanları öncelikli olmak üzere, birbirine bağlı içeriklerin ağını göstermeyi hedefleyen, entellektüel bilgi sağlayıcısı bir network olması planlanmakta.

Sabah uyandığında ilk yaptığın şey / seni hayata karşı motive eden şey ne oluyor?

Küçük bir illüstrasyon serisine başladım, “Morning knots” adlı. Hem sabahki kafa karışıklıklarımı toplamak için işe yarıyor hem de güne bir şeyler çizerek başlamak epey motive edici oluyor. Ardında bir yere gitmem gerekiyorsa hızlı hazırlanma yeteneğim ile evden çıkıyor ya da evdeysem filtre kahvemi hazırlıyorum.

Çocukluğunda da teknolojiyle ilgili miydin? Ailen bu duruma nasıl bakıyordu?

Çok teknolojik bir çocukluk geçirdim sayılamaz. Genel olarak atari, ardından da pc ile oyun oynamayla daha çok ilgiliydim. Zaman yönetimi konusunda ekran başında çok vakit geçirince aile içerisinde endişeler de başlıyor tabii.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir