Pub Story: Sosyal oyun kurgusu ile sıra dışı bir girişim

Pub Story: Sosyal oyun kurgusu ile sıra dışı bir girişim Turkish startup pub story cofounders

Şehrin en sıra dışı, en yaratıcı, en sosyal etkinliği!
— Işıl B. Cinmen

Dün gece 200 arkadaş edindim!
Küçük İlham Kutusu

Anlık diyalogları absürt görevlerle süsleyip kendinizden geçercesine gülmek istiyorsanız…
— Selin Seçen

İlk etkinliklerinden sadece 6 ay geçmesine rağmen, kendine has “sosyal oyun kurgusu” ile  İstanbul gece hayatında hatırı sayılır bir yer edinen ve bloggerlardan köşe yazarlarına, oyun hastalarından “sosyal kuşlara” kadar çeşit çeşit insanın dikkatini çeken Pub Story, Startup Sohbetleri serimizin 3. konuğu oldu. Kurucu ortaklar Hande Aykun ve Bora Öğünç ile oyunlaştırma, bir girişim fikrinin filizlenme aşaması, oyun tasarımı ve Türkiye girişimcilik ekosistemi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Hande Aykun

Üniversite eğitimini Münih Teknik Üniversitesi’nde alan Hande, aslında bir mühendis. Ancak aklı fikri her zaman iletişim sektöründe olmuş ve nitekim mezuniyetinin ardından reklam sektörünün geleneksel ve dijital alanlarında tecrübe edinmiş. Postkolik ekibinde de yer alan Hande, Tezgahçılar‘da içerik editörlüğünü yaptıktan sonra, burada beraber çalıştığı Bora ile kendi girişimi üzerine çalışmaya başlıyor ve böylelikle Pub Story doğuyor.

Bora Öğünç

%20 indirim fırsatı! Girişimciye Dönüş, SHERPA Blog okurlarına %20 indirimli! 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimleriye problemi gözlemekten fikir bulmaya, müşteriyi doğrulamaktan yatırımcı sunumuna kadar tüm girişimcilik adımlarını video ve araçlarla adım adım öğren. İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Bora, uzun yıllardır radyoculuk yapmış. Radyo ODTÜ, ve TRT’de edindiği yayıncılık tecrübesinin ardından reklam sektörüne giren Bora, bu deneyiminin ardından bikafalar.com üzerinde çalışmaya başlamış. “Girişimcilik ruhunu en çok geliştirdiği yer” olarak tanımladığı Tezgahçılar‘da Hande ile tanışan Bora, orada beraber kurguladıkları etkinliklerden de edindiği tecrübeleriyle “sosyal bir deney” olarak tanımladığı Pub Story’ye hayat veriyor.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine… markalarin-tuketici-ile-iliski-kurma-yontemleri

Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine…

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Sanal dünyaların yeniden keşfi: VR analitiği

Sanal dünyaların yeniden keşfi: VR analitiği

Gizle