Röportajlar

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202

Tasarım projelerinin güncel sorunlarından biri de yazılımcı ile tasarımcının zaman zaman aynı noktada buluşmakta zorlanması. Geçmişten bugüne gelişen araçlar, yazılımcıların ve tasarımcıların ortak çalışma hayatında pek çok şeyi değiştirse de iletişim temelinde bazı sorunlarla karşılaşmak hâlâ mümkün. Peki, bu iki farklı bakış açısı aynı noktada nasıl buluşur ve birbirini nasıl daha iyi anlar?

Arda Arıcan 29 Eylül 2017

Tasarım projelerinin güncel sorunlarından biri de yazılımcı ile tasarımcının zaman zaman aynı noktada buluşmakta zorlanması. Geçmişten bugüne gelişen araçlar, yazılımcıların ve tasarımcıların ortak çalışma hayatında pek çok şeyi değiştirse de iletişim temelinde bazı sorunlarla karşılaşmak hâlâ mümkün. Peki, bu iki farklı bakış açısı aynı noktada nasıl buluşur ve birbirini nasıl daha iyi anlar?

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi ana başlığıyla özetleyebileceğim bu konuyu daha önce, Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 101 başlıklı yazımda ele almıştım. Bu yazıdaki videoyu izlemeden önce, daha çok kişisel deneyimimi ve düşüncelerimi paylaştığım ilk yazıyı okumak, neden bu sorundan bahsetme ihtiyacı duyduğumu etraflıca anlamanız için iyi bir giriş olabilir.

SHERPA Blog Tasarım Sohbetleri video serisinin yeni bölümü olarak ürettiğimiz Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202 için ise SHERPA’da UX Engineer olarak görev alan takım arkadaşım Fatih Akgöze ile kamera karşısına geçtik ve yukarıda bahsettiğim soruya birlikte yanıt aradık. Sözü daha fazla uzatmadan sizi bu sohbet ile baş başa bırakıyorum. Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşırsanız, serinin üçüncü içeriğine de yön vermiş olursunuz. Şimdiden iyi seyirler!

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et