Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202

Tasarım projelerinin güncel sorunlarından biri de yazılımcı ile tasarımcının zaman zaman aynı noktada buluşmakta zorlanması. Geçmişten bugüne gelişen araçlar, yazılımcıların ve tasarımcıların ortak çalışma hayatında pek çok şeyi değiştirse de iletişim temelinde bazı sorunlarla karşılaşmak hâlâ mümkün. Peki, bu iki farklı bakış açısı aynı noktada nasıl buluşur ve birbirini nasıl daha iyi anlar?

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi ana başlığıyla özetleyebileceğim bu konuyu daha önce, Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 101 başlıklı yazımda ele almıştım. Bu yazıdaki videoyu izlemeden önce, daha çok kişisel deneyimimi ve düşüncelerimi paylaştığım ilk yazıyı okumak, neden bu sorundan bahsetme ihtiyacı duyduğumu etraflıca anlamanız için iyi bir giriş olabilir.

SHERPA Blog Tasarım Sohbetleri video serisinin yeni bölümü olarak ürettiğimiz Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202 için ise SHERPA’da UX Engineer olarak görev alan takım arkadaşım Fatih Akgöze ile kamera karşısına geçtik ve yukarıda bahsettiğim soruya birlikte yanıt aradık. Sözü daha fazla uzatmadan sizi bu sohbet ile baş başa bırakıyorum. Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşırsanız, serinin üçüncü içeriğine de yön vermiş olursunuz. Şimdiden iyi seyirler!


Serinin tamamına buradan ulaşabilirsin.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Gizle
SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Boşluğu tanımak ve yönetmek: Pazarlamacı kendi Frankenstein’ından nasıl kaçabilir? Pazarlamacı kendi Frankenstein'ından nasıl kaçabilir?

Boşluğu tanımak ve yönetmek: Pazarlamacı kendi Frankenstein’ından nasıl kaçabilir?

Gizle