Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202

Tasarım projelerinin güncel sorunlarından biri de yazılımcı ile tasarımcının zaman zaman aynı noktada buluşmakta zorlanması. Geçmişten bugüne gelişen araçlar, yazılımcıların ve tasarımcıların ortak çalışma hayatında pek çok şeyi değiştirse de iletişim temelinde bazı sorunlarla karşılaşmak hâlâ mümkün. Peki, bu iki farklı bakış açısı aynı noktada nasıl buluşur ve birbirini nasıl daha iyi anlar?

Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi ana başlığıyla özetleyebileceğim bu konuyu daha önce, Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 101 başlıklı yazımda ele almıştım. Bu yazıdaki videoyu izlemeden önce, daha çok kişisel deneyimimi ve düşüncelerimi paylaştığım ilk yazıyı okumak, neden bu sorundan bahsetme ihtiyacı duyduğumu etraflıca anlamanız için iyi bir giriş olabilir.

SHERPA Blog Tasarım Sohbetleri video serisinin yeni bölümü olarak ürettiğimiz Tasarımcı ve yazılımcı iletişimi 202 için ise SHERPA’da UX Engineer olarak görev alan takım arkadaşım Fatih Akgöze ile kamera karşısına geçtik ve yukarıda bahsettiğim soruya birlikte yanıt aradık. Sözü daha fazla uzatmadan sizi bu sohbet ile baş başa bırakıyorum. Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşırsanız, serinin üçüncü içeriğine de yön vermiş olursunuz. Şimdiden iyi seyirler!

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 48 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
İyi, mükemmelin düşmanı mı?

İyi, mükemmelin düşmanı mı?

Gizle