Emre Tugay

Consultant, Transaction Services @PwC

1993'te İstanbul'da doğdu. Ortaöğretimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde uzun soluklu bir İşletme Mühendisliği eğitimi aldı. Bu lisans eğitimi sırasında Erasmus+ değişim programıyla Politecnico di Milanoda İşletme Mühendisliği yüksek lisans derslerine katıldı. 2017'de Teknik Üniversiteden mezun oldu.
İktisat (Kalkınma İktisadı), sinema (İtalyan Sineması ve Dünya Bağımsız Sineması), klasik müzik (Barok, Klasik ve Romantik dönemler), İtalyan klasik popüler müziği, tiyatro, fotoğrafçılık ve tenisle ilgileniyor.

Yazara ait içerikler

Kullanıcı deneyimi tasarıma karşı
Makaleler

Kullanıcı deneyimi tasarıma karşı

Yeni ürün, servis ya da işletme tasarlarken bu tasarımların gerçekten iyi olup olmadığını anlayabilmenin tek yolu, onların gerçek hayatta nasıl kullanıldıklarına bakmaktır. Bu konuda, izlenimi insanın saf amacını yansıtan ve tasarımla kullanıcı deneyiminin ıraksadığı nokta olan arzu patikası (Desire Path) önemli içgörüler sağlar. Müşterilerinin kendilerinden gerçekte ne beklediğini görmezden gelmek istemeyen işletmeler için bu arzu patikalarını anlamak hayati öneme taşır.

Emre Tugay