Meral Bayrak

Former Business Dev. Manager @DAM Startup Studio

Meral, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. En net tanımıyla bir bahçıvan yardımcısı olarak geçen çocukluğu, her akşamüstü bahçeyi sulayan dedesinin ardında kalan hortumu tutmak, haftalık çim biçimine destek olmak gibi sorumluluklarla geçti. Bunun yanında, her hafta gül demetleri yapıp komşu annelerinin kapılarına bırakmak, yaz tatillerinde evinin bulunduğu apartmansız sokağa stant kurup bakkaldan aldığı yiyecekleri gelen geçene ve arkadaşlarıyla yaptığı renkli davetiyeleri fahiş rakamlara mahallenin büyüklerine satmak gibi uğraşları vardı.
Birkaç küçük tesadüfün art arda gelmesiyle Bilgi Yönetimi alanında aldığı üniversite eğitiminin ardından bilgi teknolojileri alanındaki ilk işiyle çalışma hayatına başladı. Eğitim, Meral için hiçbir zaman okulla kısıtlı bir süreç olmadı. Coursera gibi çevrimiçi araçlar başta olmak üzere, birçok farklı kaynaktan ve deneyimden beslendiği bir çalışma ve üretme deneyiminin içinde yer alıyor. Meral’e göre şirketler sadece almak üzerine kurulu olmamalı, aynı zamanda verebilmeliler. Böyle düşünmesinin en önemli nedenlerinden birinin de DAM Startup Studio’da çalışmak olduğunu belirtiyor ve burayı öğrenmenin hiçbir zaman son bulmayacağı bir okul olarak görüyor.
Arkadaşları tarafından inatçı, takıntılı ve “olmaz denileni olduran” birisi olarak tanınan Meral, bitmek bilmeyen motivasyonun ve enerjisinin klasik müzikten, doğada geçirdiği zamandan, David Fincher ve Guy Ritchie filmlerinden, yılın bir bölümünü farklı ülkelerde geçirme ve fiziksel bir mekana bağlı olmadan üretebilme hayallerinden beslendiğini belirtiyor.

Yazara ait içerikler

Takım arkadaşlarınızı ne kadar tanıyorsunuz?
Makaleler

Takım arkadaşlarınızı ne kadar tanıyorsunuz?

Takım arkadaşlarınla aranızdaki farklılıkları negatif algılamak yerine, Deloitte tarafından geliştirilen Business Chemistry yöntemi ile bu farklılıkları pozitif bir düzleme oturtabilirsin.

Meral Bayrak