Tansel Türünz

Former UX Designer @SHERPA

İstanbul'un o zamanlar yazlık muhiti olan Bostancı'da 1983'de doğan Tansel, spor ve müzikle dolu çocukluk yıllarında da buradan ayrılmaz. Özellikle basketbol ve extreme sporlara merak salar. Bir yandan da profesyonel müzisyen olabilmek için çabalayıp çeşitli müzik gruplarında çalan Tansel, tüm bunların yanı sıra bugünkü mesleğinin temelini oluşturan illüstrasyon ile de ilgilenmeye başlar.

Haydarpaşa Lisesi'nde geçirdiği yıllarının ardından güzel sanatlara olan ilgisi onu Marmara Üniversitesi'ne yönlendirir ve üniversiteyi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okur. Bir yandan yurt dışında çeşitli dil eğitimi programlarına katılırken, diğer yandan mesleğine dair workshop ve tipografi eğitimlerine gider. Eğitimin ömür boyu sürdüğüne olan inancından dolayı, eğitim hayatının ardından da International Design Foundation gibi çeşitli online platformlardan eğitimler almaya devam eder.

Boş vakitlerinde kendine vakit ayırmayı seven Tansel, bu vakit ile bir yandan insanların hayatını kolaylaştırabilecek bazı ufak çözümler üretebilmeyi hayal ederken, diğer yandan da müzik ve sinema ile ilgilenir. Özellikle müzik zevki ile çevresinden takdir toplar ve The Cinematic Orchestra, Bonobo, Electro Deluxe, Jamie Woon gibi birbirinden farklı tarzlarda eklektik bir müzik zevkine sahiptir.

Güzel sanatlar eğitimi sonrasında çizgi altı ajanslarda reklamcılığı adım atar fakat "sektör dijitale kayıyor abi" fikri her zaman aklının bir köşesinde yer eder. Çok yakın bir arkadaşının vesilesi ile bir dijital ajansta çalışmaya başlamasıyla bu süreç de başlar ve Tansel'in kariyeri yeni bir yola girer.

Yazara ait içerikler

Ahmet Sülek: “Her ekip kendisine özel küçük bir ürün geliştirmeli…”
Röportajlar

Ahmet Sülek: “Her ekip kendisine özel küçük bir ürün geliştirmeli…”

Startup Sohbetleri serimizin bu bölümünde konuğumuz, küresel ölçekte başarı yakalayan Türkiyeli bir girişim olan Panda ve kurucusu ve on parmağında on marifet bir "ürün insanı" olan Ahmet Sülek.

Tansel Türünz