Yavuz Çingitaş

Entrepreneur & Business Designer @Goinn

Girişimci, İnovatif İş Tasarımcısı, Bilgi Yatırımcısı, Yakın Gelecek Fütüristi, Eğitmen ve Pazarlama Uzmanı gibi çeşitli unvanlara sahip olan Yavuz, lisans eğitimini "Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri" alanında bölüm birincisi olarak tamamlayan Yavuz Çingitaş, yüksek lisans öğrenimini de "İşletme ve Teknoloji Yönetimi" bölümünde tamamladı (Her iki bölümün de ilk mezunudur).
İş yaşamına, 2007 yılında Borusan Otomotiv BMW Pazarlama’da başladı. Basın ilişkileri, çizgi üstü ve çizgi altı iletişim, sürüş aktiviteleri ve ayrıca Borusan Otomotiv Motorsport gibi projelerden sorumlu olarak çalıştı. 2009 - 2011 yılları arasında Lassa Marka Yönetiminden sorumlu olarak Brisa’ya transfer oldu. Markanın strateji ve kampanyalarının sorumluluğu yanında Lassa ve Bridgestone markalarının tüm dijital faaliyetlerinden sorumluydu.
Hayata geçirdiği dijital projeler ile geçtiğimiz yıllarda “The Communicator Awards” , “The Web Marketing Association” ve “Altın Örümcek” gibi ödüller kazanmıştır. 2011-2015 yılları arasında özellikle İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik konularında çalışmıştır.
Hayata geçirdiği kurumsal girişimcilik projelerinden sonra  ( www.lastik.com.tr , www.tripin.com.tr, bip.brisa.com.tr) 2015 Aralık ayından beri hayatına girişimci olarak kendi şirketleri ile devam etmektedir. 2014 yılında, İSO İnovasyon Stratejik Planlama, İnovalig İnovasyon Liderleri Kaynak kategorisinde üçüncülük, Avrupa İş Ödülleri inovasyon dalında Ülke Şampiyonu, 2015 yılında ise İnovalig İnovasyon Liderleri Strateji kategorisinde ikincilik ödüllerine layık görülmüştür.
Science Direct’te yayınlanan “Büyük şirketler inovasyon ve kurumsal girişimciliği nasıl kurar ve sürdürülebilir kılar?” konulu 7 adımlık metodolojinin ve ilgili makalenin sahibidir. İstanbul Teknik, Boğaziçi, Marmara ve İstanbul Üniversitesi gibi birçok üniversitede ve İTÜ GİNOVA’da girişimcilik ve inovasyon odaklı derslerde eğitmen olarak yer almaktadır. GOOINN İnovasyon Danışmanlık ve Eğitim Limited Şirketi dışında bir adet girişimin daha kurucu ortaklığını yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Yazara ait içerikler

Unicorn = İnovasyon + Girişimcilik + Müşteri Deneyimi
Makaleler

Unicorn = İnovasyon + Girişimcilik + Müşteri Deneyimi

Türkiye'de neden milyar dolar seviyesinde bir şirket yok? Konuk yazarımız Yavuz Çingitaş, başarı getiren inovasyon ve girişim yaklaşımlarını SHERPA Blog okurları için yazdı.

Yavuz Çingitaş