INTERACTION DESIGN FOUNDATION

Etkileşim Tasarımının Psikolojisi

Mükemmel bir kullanıcı deneyimi ile kullanıcı odaklı bir ürün oluştururken, tüm tasarımcılar için insan psikolojisine dair bir anlayış şarttır. Bu eğitim ile size kullanıcılarınızla ilgili psikolojik bilgileri olarak aktaracak, böylelikle kalabalıktan sıyrılan ürünler oluşturmayı öğreneceksiniz.

Fiziksel Öğeler Yardımıyla Sezgisel Ürün Tasarımı

iPhone, iPad ve diğer başarılı Apple ürünleri, dijital ve fiziksel tasarımın birlikte nasıl kullanılabileceğinin en iyi örnekleridir. Bu derste, ürününüzün kullanımının nasıl “doğru hissettireceğini” öğrenecek ve mevcut bilginizi tasarımlarınıza nasıl dahil edeceğinizi araştırarak daha sezgisel hale gelmesini sağlayabileceksiniz.

Dinamik Kullanıcı Deneyimi: Tasarım ve Kullanılabilirlik

Bir tasarımcı, bir yandan web sitesinin kullanıcı tarafından kullanılabilir ve erişilebilir olduğundan emin olarak, diğer yandan da kullanıcı deneyimini geliştirmek adına dinamik içeriği nasıl kullanabilir?

Kullanıcı Araştırmaları: Metodlar ve Yöntemler

Bu derste, en temel niteliksel kullanıcı araştırma yöntemlerini öğreneceksiniz. Kullanıcı araştırmalarını nasıl planlayacağınız ve araştırmanızın tasarımlarınız üzerindeki etkilerini en üst düzeye çıkaracak şekilde kendi iş süreçlerinize nasıl uyduracağınız konusunda ayrıntılara gireceğiz.

Duygusal Tasarım: Aşık Olunacak Ürünler Nasıl Tasarlanır?

Harika ürünleri iyi ürünlerden ayıran nedir? Çekici tasarımlar mı? Kullanıcı testleri mi? Dahi tasarımcıları mı? Gerçek ayrım, kullanıcıların nasıl hissettiklerinde saklıdır. Bu eğitim ile duygusal tepkileri ve onları teşvik eden tasarımların nasıl oluşturulacağını öğreneceksin.

SPRINGBOARD

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Kariyer Programı

Uzman mentorlarla birebir görüşmeler yaparak, kullanıcıya odaklanan harika ürünler tasarlamayı öğren. Başlangıç seviyesinden başlayarak tasarım portfolyonuzu oluştur.

Udemy

A’dan Z’ye Sketch: Bir uygulama tasarımcısı olun

Sketch kullanarak A'dan Z'ye bir mobil uygulama tasarımı yapmayı öğren.

Nir Eyal: Bağımlılık Yaratan Ürünler Nasıl Tasarlanır?

Kullanıcıların çok sevdiği deneyimler tasarlamayı ve sadık kullanıcıları olan şirketlerin sırrını öğrenin.

UnSchool

Oyunlaştırma ve Oyun Teorisi

Bu kurs ile, oyunlaştırmanın dünyada oynadığı rolü, oyun teorisinin eylemlerimizi nasıl motive ettiğini ve oyunlaştırma ile deneyim tasarımını nasıl bir arada kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Sistem Odaklı Düşünme

Bu hazırlık kursu, sistem odaklı düşünme kasınızı güçlendirerek size karmaşık sosyal, endüstriyel ve çevresel sistemleri anlamanız için gereken araçları verecektir.