INTERACTION DESIGN FOUNDATION

Görsel Algı ve Tasarım Kılavuzu

Ürünlerinizde mümkün olan en iyi görüntüleme deneyimini sağlamak için neler yapabileceğinizi bilmek için dünyayı nasıl gördüğümüzü araştırmamız da önemlidir. İşte bu yüzden “Görsel Algı ve Tasarım Kılavuzu” eğitimini geliştirdik.

Beyin ve Teknoloji: Arayüz Tasarımında Beyin Bilimi

Bu eğitimle insan-bilgisayar etkileşimini nörobilim ve bilgisayar bilimleri ışığında öğrenecek ve çevrimiçi topluluklar da dahil olmak üzere daha iyi yazılım, mobil uygulamalar ve web siteleri tasarlama konusunda en uygun psikolojik yaklaşımları öğreneceksiniz.

Etkileşim Tasarımının Psikolojisi

Mükemmel bir kullanıcı deneyimi ile kullanıcı odaklı bir ürün oluştururken, tüm tasarımcılar için insan psikolojisine dair bir anlayış şarttır. Bu eğitim ile size kullanıcılarınızla ilgili psikolojik bilgileri olarak aktaracak, böylelikle kalabalıktan sıyrılan ürünler oluşturmayı öğreneceksiniz.

Kullanıcı Araştırmaları: Metodlar ve Yöntemler

Bu derste, en temel niteliksel kullanıcı araştırma yöntemlerini öğreneceksiniz. Kullanıcı araştırmalarını nasıl planlayacağınız ve araştırmanızın tasarımlarınız üzerindeki etkilerini en üst düzeye çıkaracak şekilde kendi iş süreçlerinize nasıl uyduracağınız konusunda ayrıntılara gireceğiz.

Kullanılabilirlik Testleri Nasıl Yapılır?

Web siteniz veya uygulamanız etkili bir şekilde mi kullanılıyor? Kullanıcılarınız / müşterileriniz sunduğunuz deneyimden memnun mu? Bu derste, bu tür sorulara özgüvenle cevap verebilecek yöntemleri öğreneceksiniz.

Udemy

Seth Godin: Freelance Çalışmak

Öne çıkmayı, daha iyi müşteriler bulmayı ve kayda değer işler yapmayı öğrenin.

UnSchool

Proje Genişletme ve Aktivasyon Süreçleri

Proje süreci boyunca karşılaştığınız problemleri, yaratıcılığını körükleyen bu eğitim ile aş ve hayata geçir.

Sürdürülebilir Tasarım ve Üretim Yöntemleri

En iyi uygulama sürdürülebilirliği ve eko-tasarım stratejilerini nasıl kullanacağınızı, dairesel ekonomiyi nasıl entegre edeceğinizi ve sürdürülebilir ürünlerin, servislerin ve sistemlerin geliştirilmesini sağlayan araç setini nasıl kullanacağınızı keşfedin.

Fikir Geliştirme ve Prototipleme

New York merkezli Disrupt Design tasarım stüdyosunun "10 Altın Fikir Kuralı"nı takip ederek yaratıcı fikir üretimi ve problem çözme aşamalarında nasıl hızlı prototip oluşturulacağını keşfedin.
are you a natural system thinker disrupt design

Sistem Odaklı Düşünceyi “Hack”lemek

Sistem odaklı düşünme yeteneklerinizi bir sonraki seviyeye çıkarak bu eğitimle birlikte değişimin öncüsü olacak yeni düşünme biçimlerini öğrenin.

Hikaye Anlatımı ve Dil Etkisi

Bu kurs ile kullanıcı deneyimi tasarımı ve yıkıcı tasarım metodolojisinde dil kullanımı ile hikaye anlatıcılığının hangi rollleri üstlendiklerini öğreneceksiniz.