İncelemeler

Miro nedir ve nasıl kullanılır?

SHERPA takımından Gülbüke Kınay ve Onurcan Eki, iş süreçlerinin vazgeçilmezi Miro aracını ve Miroverse platformunu SHERPA Blog için inceledi.

Gülbüke Kınay 08 Aralık 2020

Mekandan bağımsız çalışmanın günümüzün ritüellerinden biri haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Kökten bağlı olduğumuz tüm temelleri değiştirdiğimiz şu günlerde özellikle ortaklaşa (collaborative) çalışmaya ihtiyaç duyan ekiplerin adını sıkça duyduğu Miro’yu iş planlamada ve süreçlerimizi optimize ederken nasıl kullandığımızı bu yazıda inceleyeceğiz.

Miro’yu kısaca tanımlamak gerekirse dev, sonu gelmeyen bir tuval olarak görebiliriz. Öyle bir tuval ki, siz istedikçe her seferinde yeni bir alan resmedebiliyorsunuz — hem de aynı dokümanın içinde.

Miro’ya giriş rehberi

“Bring teams, together, anytime, anywhwere.” sloganıyla yola çıkan araç, sadece yazılımcılara ya da tasarım ekiplerine özel bir çözüm sunmuyor. Birlikte çalışmayı gerektiren tüm ekiplerin vaktini oldukça verimli kılıyor.

Miro ücretli mi?

Miro, farklı ihtiyaçları karşılayan 4 farklı pakete ek olarak, ücretsiz bir versiyon da sunuyor. Google Drive ve Slack entegrasyonlarının yanı sıra, dokümanlarınızı PDF formatında çıktı alabilme imkanı yine burada sizlere sunuluyor. Ücretsiz versiyonda sadece 3 aktif çalışma dosyası oluşturabileceğinizi belirtmeliyiz.

Ekibinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir seçim yaparak araca erişebiliyorsunuz. İhtiyaç duymanız halinde Miro, yürüteceğiniz çalışmalar için sizlere bir danışman da verebiliyor.

Onlar da bizi görecek mi?

Birlikte çalışmaya ihtiyaç duyan ekiplerin sesine kulak veren Miro, kullanıcılarına ayrıca platform içinde görüntülü konuşma imkanı da sunuyor. SHERPA ekibi olarak ilk kez remote çalışma düzeninde elde ettiğimiz deneyimlerden yola çıkarak hangi aracın bize daha verimli bir video görüşme imkanı sağlayacağını test ederken, Miro burada da konuğumuz olmuştu. 🙂

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Mehmet Öztokay

    süper

Keşfetmeye Devam Et