Listeler

İçerikleriniz için 6 önemli SEO kuralı

Yıllardır söylenegelir: “Content is king” yani "İçerik kraldır" diye. Peki ama sadece içerik üretmek yetiyor mu? Blogunuzu açıp haftada 2 makale ekleyince organik trafik alıp başını gidiyor mu? Hayır. Öncelikle o içeriğe hak ettiği görünürlüğü sağlamak gerekiyor.

Anastasiia Nikitina 23 Mayıs 2018

Bir yandan biz dijital pazarlamacılar, diğer yandan saygıdeğer webmaster’lar, e üstüne bir de Google’ın kendisi, “Content is King” deyip durdukça insan ister istemez, “Nedir bu içeriği bu kadar özel yapan?” diye düşünmüyor değil. Dijital pazarlama stratejilerinizi ayakta tutan en temel sütunlardan biri olan içerik pazarlaması, hedef kitleniz ile bağ oluşturarak birebir iletişim kurabileceğiniz en değerli platform.

Asıl soru ise, içerik pazarlamasının içerisine arama motoru optimizasyonu (SEO) değerleri dahil edildiği zaman doğuyor. SEO kurallarına uymadan içerik yaratılır mı, ya da içerik üretimi olmadan arama motoru optimizasyonu yapılabilir mi? Elbette her ikisini de yapmak mümkün; ancak elde edeceğiniz sonuç şöyle bir şey olacaktır: Ya motoru olmadığı için arkadan ittirerek ilerletmek zorunda kalacağınız bir araba; ya da tekerleği olmadığı için hiçbir yere gidemeyen, gıcır gıcır, tertemiz bir motor. Her ikisinin de kimseye bir faydası olmaz, değil mi?

İçerikte SEO neden bu kadar önemli?

Aslında bu sorunun çift yönlü bir cevabı var; zira SEO, içerik faaliyetleriniz için ne kadar önemliyse, emin olun içerik de SEO çalışmalarınız için o en az o kadar mühim. Söz konusu içerik pazarlaması ve arama motoru optimizasyonun ilişkisi olduğu zaman her ikisini de birbirinden bağımsız olarak düşünmek imkansız.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
 • Recep Satılmış

  Çok çok başarılı bir yazı olmuş tebrik ederim. Benzer bir konuyu çok yakın zamanda ben de işlemiştim. Yorumlarınız beni mutlu eder. Profesyonel bir gözün bakışından mutluluk duyarım.
  https://blogrehberiniz.com/kaliteli-blog-icerigi-uretmek/

 • cumhursayar@gmail.com

  SherpaBlog’u severek ve ilgi ile okuyorum. Güzel araştırmalarınız için teşekkürler.

 • Cihad Sümbül

  Harika bir içerik teşekkürler Anastasya. Eğitimlerinizi takipteyim.

Keşfetmeye Devam Et