Google Analytics ile kullanıcı deneyimi odaklı veri analizi

Google Analytics ile kullanıcı deneyimi odaklı veri analizi

İnternet kullanıcılarının günümüz tüketim toplumunda edindiği konum ve sahip oldukları yetkinlikler, firmaların ufak çaplı işlerini dahi etkiler hale geldi. Artık dijital pazarlama alanında çalışan profesyonellerin hemen hepsi marka ile ilgili aldığı kararları kullanıcı eksenli vermeye gayret gösteriyor. Verilen bu kararların değer üretmesi için varsayımlardan ziyade gerçekçi verilere dayanması gerekliliği, kimileri tarafından ezelden beri bilinse de, yaşanan acı tecrübeler neticesinde bu realitenin farkına varan güruh da azımsanmayacak derecede büyük.

SHERPA Blog’daki ilk yazımda, DAM Growth Hackers not defterindeki alışkanlığımdan kopamayarak veri analizi ve ölçümlemenin kullanıcı deneyimindeki önemine değinmek istiyorum.

Veri edinimi konusunda en güveneceğiniz kaynaklar şüphesiz ziyaretçilerinizdir. (Tam bu noktada aşağıdaki Hotjar Poll’unda notumu vermenizi rica etsem?) Sonuçta, tüm çalışmalarınızı onları mutlu etmek ve onların beklentilerini karşılamak adına yapıyorsunuz. Bu blogda çok kez okuduğunuza eminim, ancak kalitatif veri edinim yöntemlerinden bahsetmeden Google Analytics’e geçmek istemiyorum.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

  Benzer Yazılar

  KEŞFETMEYE DEVAM ET
  “UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

  “UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

  Gizle
  İLGİNİ ÇEKEBİLİR
  Dijital reklamlar nasıl kullanıcı dostu olur?

  Dijital reklamlar nasıl kullanıcı dostu olur?

  Gizle