Makaleler

Hotjar ile tanışın #2

Çağımızda web varlıkları sadece online girişimler için değil hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren firmalar için de önemli hale geldi. Çeşitli araçlar vasıtası ile, hedef kitlelerle girilen etkileşimler ve yaratılan alternatif satış kanalları, büyüme sürecine geçiş kapıları aralayabilmenizi sağlayabilir. Hotjar da bunu olabildiğince kolaylaştırma amacı güden bir araç.

Batuhan Ünal 25 Ağustos 2015

Çağımızda web varlıkları sadece online girişimler için değil hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren firmalar için de önemli hale geldi. Çeşitli araçlar vasıtası ile hedef kitleleri ile girecekleri etkileşimler ve yaratacakları alternatif satış kanalları büyüme sürecine geçişlerini ve istikrarı yakalama konusunda kapıları aralayabilmenizi sağlayabilir.

Kullanıcı davranışlarını ölçümlemek ise bahsettiğim web varlıklarınızı iyileştirmek ve potansiyel fırsatları açığa çıkarmanız için atacağınız adımların başında gelmelidir. Growth Hacking konsepti içerisinde de önemli bir yeri olan kullanıcı davranışları ile alakalı analitik araçlar kullanmanız gerek raporlama gerekse gerçekçi sonuçlar elde etmeniz açısından faydalı olacaktır. Ücretli/ücretsiz birçok araç bulabileceğiniz gibi “Founding member” ünvanını taşıdığımız Hotjar kolay arayüzü ve geniş özellik yelpazesi ile beklentilerinizi karşılayabilecek türden bir araç.

Yakup Bayrak, Hotjar’ın kurulumu ve bir takım özelliklerinden bahsettiği Hotjar ile Tanışın yazısında ikinci bölümün hazırlığından bahsetmişti. Ziyaretçileriniz ile etkileşiminizi arttıracığına ve kaliteli geri bildirimler almanızı sağlayacağına inandığım diğer özellik setlerinden bahsedeceğim ikinci bölüme geçmeden önce Hotjar hesaplarınızı açmayı unutmayın.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir