Makaleler

Sınırları aşmak: SHERPA’nın uzaktan problem çözme yöntemi

Daha çevik takımlara olan ihtiyaç, daha hızlı üretim beklentileriyle birlikte gelirken "Aynı Gün Teslimat" gerçekliğiyle körükleniyor; daha azı karşılığında, daha fazlası için sürekli bir talep ile boğuluyoruz. Peki SHERPA, uzaktan nasıl çalışıyor?

SHERPA Design Studio 08 Eylül 2020

Bir zamanlar imkansız olduğu düşünülen uzaktan çalışma disiplini, bugün adeta bir norm.

Hatırlar mısınız, vaktiyle ofislerde sadece sunuculara ayrılmış odalar vardı. Vardiyalar için kartlar mühürlenirdi. Bir toplantı odasında hazırlanan sunumun yazılı halini bastırmadan geri bildirim almak bile mümkün değildi.

Konuyu anlıyorsunuz değil mi?

Lakin bütün bunların artık geçmişte kaldığını söyleyebiliriz.

Zira etrafımızdaki gelişmeler; dünyanın herhangi bir saat diliminde, herhangi biriyle çalışmamızı bugün mümkün kılıyor.

Düşünebiliyor musunuz, 30 yıldan daha kısa bir süre bu noktaya gelindi.

Daha geniş hizmet sağlayıcılarına, stüdyolara baktığımızda bu 30 yıl içinde kendilerini birkaç kez daha tanımlamaktan başka seçeneklerinin artık neredeyse kalmadığını da görüyoruz. Bugün daha çevik takımlara olan ihtiyaç, daha hızlı üretim beklentileriyle birlikte gelirken, diğer yandan “Aynı Gün Teslimat” gerçekliğiyle körükleniyor; ve daha azı karşılığında, daha fazlası için sürekli bir talep ile boğuluyoruz.

Bir eklenti olarak, uzaktan bir ekip.  

Bugünün beklentilerini karşılamak için daha iyi işbirliği yöntemleri arayışına ve becerilerimizi geliştirmeye zaman ve çaba harcıyoruz. Bu çaba daha hızlı ve daha iyi tasarım çözümlerine duyulan ihtiyacı karşılamak için tamamen güncellenmiş bir araç deposunu da gerekli kılıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
İlgini çekebilir