Makaleler

Tasarım süreçlerinin internet ile evrimi

İnternet uzun yıllardır hayatımızda, ancak interneti tam anlamı ile gerçekten doğru kullanabiliyor muyuz? Evet, biraz üstü kapalı bir soru oldu ve bu sorunun yanıtı her yere çekilerek yanıtlanabilir ancak işimiz tasarım olduğu için doğal olarak bu sorunun yanıtını tasarım alanında arayacak ve birlikte bulmaya çalışacağız.

Arda Arıcan 21 Aralık 2016

İnternet uzun yıllardır hayatımızda, ancak interneti tam anlamı ile gerçekten doğru kullanabiliyor muyuz? Evet, biraz üstü kapalı bir soru oldu ve bu sorunun yanıtı her yere çekilerek yanıtlanabilir ancak işimiz tasarım olduğu için doğal olarak bu sorunun yanıtını tasarım alanında arayacak ve birlikte bulmaya çalışacağız.

Tasarım denince aklınıza ilk ne gelir? Biraz düşünün, biraz daha, bulamadınız mı? Bir ipucu vereyim: Dijital tasarım odaklı düşünün. Bence buldunuz çekinmeyin söyleyin; aradığınız kelime Photoshop olabilir mi?

Tanışalı kaç yıl oldu değil mi? Bir değil, birçok nesil, tasarıma ilk onunla başladı: Pek de işe yaramayan üç boyutlu butonlar üretmek olsun, komik GIF’ler yaparak zaman öldürmek olsun, fotoğraflara fantastik efektler vermek olsun, yıllarımız Photoshop karşısında geçti. Şimdi büyüdük, okuduk, tasarımcı olduk; takım arkadaşlarımız ile aynı dosya üzerinde çalışma dönemleri geldi ve tabi ki istekler çoğaldı, zamanlar azaldı.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz