Röportajlar

Cavide Pala: “Bilişim sektöründe insanlar daha anlayışlı, daha yenilikçi.”

Dijital sekötüre yazılım ile başlayıp, dijital pazarlama ile devam etme kararı alan, son 1 yıldır da markalara dönüşüm optimizasyonu konusunda danışmanlık veren Cavide Pala ile kariyeri ve kişisel düşünceleri ekseninde cinsiyet eşitliğini konuştuk.

Alkan Dalkılıç 03 Aralık 2018
cavide-pala-dijital-dunyanin-kadinlari

Bize biraz kendinden ve şu an çalıştığın işten/projeden bahsedebilir misin?

Ben Cavide. 6 senedir dijital pazarlama sektöründe çalışıyorum. Bir senedir Hype’ta, dönüşüm optimizasyonu ekibindeyim. Markalara dönüşüm optimizasyonu ve A/B testing konularında danışmanlık veriyorum.

Sabah uyandığında ilk yaptığın şey / seni hayata karşı motive eden şey ne oluyor?

Açıkçası sabahları ilk yarım saat “Yine mi uyandık?” diye düşünüyorum 🙂 Kendime geldikten sonra ise o gün boyunca öğreneceğim şeyleri düşünerek motive oluyorum. Her gün birlikte yeni şeyler öğrendiğim insanlarla birlikte olmak, bana en çok çalışma arzusu veren şey.

Çocukluğunda da teknolojiyle ilgili miydin? Ailen bu duruma nasıl bakıyordu?

Benim çocukluğum bol bol sokakta oynayarak geçti. Tabletle büyümedik tabii. Fakat bilgisayarın hayatıma girmesiyle birlikte PCnet, Chip dergilerinin sıkı takipçisi oldum. Dergiyle birlikte bazen ücretsiz ya da demo CD’ler verirlerdi. Onların içindeki programları keşfetmekten inanılmaz mutlu olurdum. 56K modem ile bağlandığımız yıllardaki kabarık telefon faturaları haricinde, ailem de durumdan memnundu.

İlk bilgisayarını ne zaman almıştın? Ders için miydi, eğlence için mi?

Aslında biraz geç bilgisayar sahibi oldum. 2000 yılında, lisede bilgisayar bölümüne girdiğim için almıştık. Başlarda ders için aldık, sonra Mynet Okey’i de kapsayan eğlenceli günlerim oldu kendisiyle. 🙂

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Keşfetmeye Devam Et