Jane Frost ile “Post-truth” çağında araştırmacılık ve güven üzerine

Jane Frost ile “Post-truth” çağında araştırmacılık ve güven üzerine

TÜAD‘ın düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi‘nde basın sponsoru olarak yer alarak, 2 gün boyunca çok değerli konuklarla buluştuk. Facebook ve Cambridge Analytica veri skandalı, araştırmacılık sektörünün geçmişi ve geleceği, ESOMAR standartları, Yapay Zeka’nın (AI) araştırmacılık sektörüne ne anlam ifade ettiği ve verilerin korunması ve işlenmesi noktasında teknoloji dünyasının sahiplenmesi gereken etik kurallara dair bir dizi röportaj gerçekleştirdik.

Üçüncü konuğumuz Market Research Society Yönetim Kurulu Başkanı Jane Frost ile “post-truth” çağında araştırmacılara düşen görevler, deneyim tasarımının yarattığı derin etki ve pazarlama dünyası ile araştırma sektörü iletişimi üzerine konuştuk.

Jane Frost

Market Research Society Yönetim Kurulu Başkanı olan Jane Frost, “Adil Veri” isimli inisiyatifle İngiliz araştırma sektöründe güvene dayalı bir standart için de çalışmaktadır.Dünyanın en eski araştırma birliği olan MRS, eğitim programlarıyla tüm dünyadan araştırmacıları eğitirken, bir yandan da devlet organları ve şirketler için profesyonel hizmetler de sunmakta.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine… markalarin-tuketici-ile-iliski-kurma-yontemleri

Yeni dönemde markalar ve tüketici ilişkileri üzerine…

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Ürün yöneticilerinin yaptığı 4 hata

Ürün yöneticilerinin yaptığı 4 hata

Gizle