Oyun oynamak dünyayı değiştirebilir mi?

Oyun oynamak dünyayı değiştirebilir mi?

Digital Age Summit 2018 boyunca sektöre yön veren dünya çapında isimlerle “güven” üzerine konuştuk. İlk konuğumuz PowerPlay CEO’su Asi Burak oldu. Oyunlaştırma, iyilik için oyun tasarımı ve Burak’ın oldukça ses getiren Peacemaker savaş simülasyonu üzerine konuştuk.

Peacemaker ile İsrail ile Filistin arasında yıllardır yaşanan savaş ve çatışmalara farklı bir bakış açısı getiren ImpactGames, her iki tarafın karşılıklı güveni sağlayamadığı her senaryoyu yenilgi olarak kabul ediyor. Karşılıklı diyalog, anlayış, özveri ve güveni odağına alan kurgusuyla her iki taraf için de çıkış yolu önerileri sunan oyun, yayınlandığı 2007 yılında büyük ses getirmiş, İsrail’de ana haber bültenlerine konu olmuştu.

Şu anda Digital Age Summit 2018 Röportajları serisinin 1. içeriğini okuyorsun.

Serideki diğer 4 içeriğe göz atmayı unutma!

1. Oyun oynamak dünyayı değiştirebilir mi?
2. Blockchain güven kavramını nasıl yeniden tanımlıyor?
3. Sosyal ağlar güven duygusunu zedeliyor mu?

Asi Burak ile oyunlaştırmanın neden tahmin edildiği gibi yükselmediği, oyun kurgularının hem fiziksel hem de zihinsel sağlık üzerinde ne gibi pozitif etkileri olabileceği, e-sporların geleceği ve Peacemaker macerası üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Asi Burak – CEO PowerPlay

Asi Burak ödüllü bir video oyunu, e-spor ve dijital teknoloji lideridir. Burak, Producers Guild of America ve Variety Magazine tarafından hazırlanan “Digital 25: Leaders in Emerging Entertainment” listesinde yer aldı.

Bir dijital medya stratejisi ve yapımcılık şirketi olan Power Play’in CEO’su olarak Burak dünyanın lider markalarına video oyunlarını, mobil oyunları, e-spor ve sanal gerçekliği etkileşimi ve marka ilişkilerini güçlendirmek için nasıl kullanabilecekleri konusunda danışmanlık yapıyor. Power Play geçtiğimiz yıllarda Madison Square Garden’da Kuzey Amerika’nın ilk League of Legends Şampiyonluk Ligi’ni organize etti. Tribeca Film Festivali’nin kurucularıyla beraber Tribeca Games Festival’inin organizasyon ve yönetimine imza attı. Washington D.C.’nin e-spor yatırımlarına danışmanlık yaptı ve Moskova’da Skoltech’in bünyesi altında bir e-spor eğitimi akademisi açtı. Burak aynı zamanda James Bond filmlerini üreten EON Productions, Newsweek, McCann Erickson / MRM Worldwide ve Dünya Bankası gibi kuruluşlara da danışmanlık yaptı.

Burak Games for Change’in (G4C) yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. New York’un en büyük gaming etkinliği olan Annual Games for Change Festival’ini düzenleyen Games for Change, insancıl yardım ve eğitim alanlarında güçlü bir araç olarak kullanılan video oyunlarının kalite, erişim, yapım ve dağıtımını geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyor. Burak, 2010-2015 yılları arasında G4C’in genel başkanlığını yapmadan önce PeaceMaker ve Play the News’un yaratıcısı olan Impact Games’in kurucusu ve başkanıydı.

150$ indirim fırsatı! Springboard Business Analytics kurs programı 150$ indirimli! İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

Burak, Clinton Foundation’dan NASA’ya, Sundance’ten TED Talk’a çeşitli forumlarda konuşmalar ve röportajlar veriyor. 2017 yılında Burak New York Times yazarı Laura Parker ile birlikte Power Play: How Video Games Can Save the World adlı ilk kitabını çıkardı. School of Visual Arts’da yüksek lisans dersleri veren Burak Carnegie Mellon Üniversitesinde eğlence teknolojileri üzerine yüksek lisans yaptı.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

“Benim bugün burada olmamı bir ketçap sağladı.”

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
İnovasyonun uzun burnu

İnovasyonun uzun burnu

Gizle