Toplumsal yaşamı iyileştirmede yapay zekadan nasıl faydalanabiliriz?

Toplumsal yaşamı iyileştirmede yapay zekadan nasıl faydalanabiliriz?

Brand Week İstanbul Efsaneleri röportaj serisinin ilk bölümünde konuklarımız, yapay zeka (AI) teknolojileri alanında Türkiye’de ve yurt dışında önemli çalışmalara imza atan iki değerli bilim insanı Prof. Dr. Zehra Çataltepe ve Dr. Tanju Çataltepe. Onlar aynı zamanda, bankacılıktan IoT’ye pek çok alanda, makine öğrenmesi (machine learning) tabanlı davranış ve risk tahminleme çözümleri üreten tazi.ai‘ın kurucuları.

Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturmayı hedefleyen Brand Week İstanbul etkinliği bu sene, “Legends” (efsaneler) teması ışığında, “Her marka kendi efsanesini yaratmalıdır!” mottosuyla birkaç hafta önce gerçekleştirildi. SHERPA Blog olarak katıldığımız etkinlikte, teknoloji dünyasında fikirleri ve markalarıyla değişim yaratan 10 efsane isimle buluştuk ve Brand Week İstanbul Efsaneleri adını verdiğimiz bir röportaj serisi hazırladık. Bugün ilk bölümünü yayınladığımız serinin gelecek bölümlerinde; Ken Segall, Luke Williams, Ramesh Srinivasan, Simon Wassef, Kerem Rızvanoğlu, İrfan Gürvardar, Haile Owusu ve Markus Spiller bizimle olacak.

Son dönemde Elon Musk, Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Stephen Hawking gibi öncü isimlerin çokça öngörü paylaştığı yapay zeka teknolojilerinin bugününü, geleceğini ve toplumsal yaşamda hangi alanları etkileyeceğini konuştuğumuz Zehra ve Tanju Çataltepe’den tasarım, yazılım ve teknoloji alanında fark yaratmayı hedefleyen genç profesyoneller için de tavsiyeler aldık. İyi seyirler!

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Multi mi Cross mu Yoksa Omni Channel UX mi?

Multi mi Cross mu Yoksa Omni Channel UX mi?

Gizle