Triatlon sporu dijital deneyimlerle nasıl dönüştü?

Triatlon sporu dijital deneyimlerle nasıl dönüştü?

Günlük hayatta pek sık karşılaşmadığımız arabirimleri mercek altına aldığımız, SHERPA Blog Sıra Dışı Arabirimler Serisi‘nin ilk bölümüyle karşınızdayız. Kullanıcısından belli bir alanda uzmanlık talep eden bu arabirimlerin, özellikle dijital teknolojilerle doğru orantılı olarak katettiği yolu, sunduğu deneyimi ve kullanıcılarının geleceğe dair beklentilerini gündeme alacağımız bu serinin ilk bölümünde konumuz, son yıllarda tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de pek çok insanın ilgi gösterdiği, kişisel bir spor olan triatlon.

Yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere üç ayrı branşın bileşiminden oluşan triatlon, sporcunun erişebildiği gücü zorlayan ve pek çoğumuz için insanüstü çaba gerektiren bir disiplin. İyi seviyede kuvvet ve hem mental hem de fiziksel olarak dayanıklılık gerektiriyor. Öte yandan, sporcunun performansının çevresel koşullardan (zemin, hava durumu, akıntı gibi) kolayca etkilenmesi nedeniyle — bir yardımcı olarak — dijital teknolojilerle oldukça iç içe. Doğası gereği, giyilebilir teknolojilerin ön planda olduğu triatlonu, Türkiye ve Avrupa’da önemli başarılara imza atmış triatletler ve aynı zamanda İlk Adım Cycling Academy kurucuları Nil Yangınoğlu ve Barış Uludağ ile konuştuk.

Triatlon sporunu, antrenmanlarda ve yarışlarda kendilerini en çok zorlayan noktaları ve bu zorlukları aşmalarına yardımcı olan dijital arabirimleri tüm detaylarıyla dinlediğimiz bu keyifli sohbet, hem bisiklet hem de triatlon sporuyla ilgilenenler için oldukça faydalı bilgiler, ürün ve kullanıcı deneyimi tasarımcıları için de önemli içgörüler içeriyor. Herkese iyi seyirler!

%20 indirim fırsatı! Girişimciye Dönüş, SHERPA Blog okurlarına %20 indirimli! 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimleriye problemi gözlemekten fikir bulmaya, müşteriyi doğrulamaktan yatırımcı sunumuna kadar tüm girişimcilik adımlarını video ve araçlarla adım adım öğren. İndirim kodunu almak için giriş yap ya da kayit ol.

* Fırat Giraygil‘e teşekkür ederiz.

 

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları girisimciler-icin-ted

Girişimciler için ilham verici TED konuşmaları

Gizle
KEŞFETMEYE DEVAM ET
Ne kadar çeviksiniz?

Ne kadar çeviksiniz?

Gizle