Triatlon sporu dijital deneyimlerle nasıl dönüştü?

Triatlon sporu dijital deneyimlerle nasıl dönüştü?

Günlük hayatta pek sık karşılaşmadığımız arabirimleri mercek altına aldığımız, SHERPA Blog Sıra Dışı Arabirimler Serisi‘nin ilk bölümüyle karşınızdayız. Kullanıcısından belli bir alanda uzmanlık talep eden bu arabirimlerin, özellikle dijital teknolojilerle doğru orantılı olarak katettiği yolu, sunduğu deneyimi ve kullanıcılarının geleceğe dair beklentilerini gündeme alacağımız bu serinin ilk bölümünde konumuz, son yıllarda tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de pek çok insanın ilgi gösterdiği, kişisel bir spor olan triatlon.

Yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere üç ayrı branşın bileşiminden oluşan triatlon, sporcunun erişebildiği gücü zorlayan ve pek çoğumuz için insanüstü çaba gerektiren bir disiplin. İyi seviyede kuvvet ve hem mental hem de fiziksel olarak dayanıklılık gerektiriyor. Öte yandan, sporcunun performansının çevresel koşullardan (zemin, hava durumu, akıntı gibi) kolayca etkilenmesi nedeniyle — bir yardımcı olarak — dijital teknolojilerle oldukça iç içe. Doğası gereği, giyilebilir teknolojilerin ön planda olduğu triatlonu, Türkiye ve Avrupa’da önemli başarılara imza atmış triatletler ve aynı zamanda İlk Adım Cycling Academy kurucuları Nil Yangınoğlu ve Barış Uludağ ile konuştuk.

Triatlon sporunu, antrenmanlarda ve yarışlarda kendilerini en çok zorlayan noktaları ve bu zorlukları aşmalarına yardımcı olan dijital arabirimleri tüm detaylarıyla dinlediğimiz bu keyifli sohbet, hem bisiklet hem de triatlon sporuyla ilgilenenler için oldukça faydalı bilgiler, ürün ve kullanıcı deneyimi tasarımcıları için de önemli içgörüler içeriyor. Herkese iyi seyirler!

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 745 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 48 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Blogu Medium’a taşımalı mı taşımamalı mı?

Blogu Medium’a taşımalı mı taşımamalı mı?

Gizle