Röportajlar

Türkiye’deki tasarım toplulukları bölüm II: Tasarım Mutfağı

Türkiye'deki Tasarım Toplulukları yazı dizimizde ülkemizin dijital tasarım kültürüne gönüllü olarak destek veren, etkinlikler düzenleyen, bu kültürü büyükşehirlerin sınırları dışına çıkarmaya çalışan ve sektöre hem iletişim becerisi hem de nitelikli bilgi kazandıran topluluklara yer veriyoruz. İkinci bölümde konuklarımız Tasarım Mutfağı kurucu üyeleri Arda Arıcan ve Orçun Kılıç.

SHERPA Blog 08 Temmuz 2019
tasarim-topluluklari-bolum-2-tasarim-mutfagi

“Tasarım ve teknoloji ile değişim yaratanların bilgi kaynağı” SHERPA Blog, yepyeni yazı dizisiyle karşınızda: Türkiye’deki Tasarım Toplulukları. Bu yazı dizisinde ülkemizin dijital tasarım kültürüne gönüllü olarak destek veren, etkinlikler düzenleyen, bu kültürü büyükşehirlerin sınırları dışına çıkarmaya çalışan ve sektöre hem iletişim becerisi hem de nitelikli bilgi kazandıran topluluklara yer vereceğiz.

Serinin ilk yazısında konuğumu UX’minimal olmuştu, ikinci bölümde ise Tasarım Mutfağı’nı konuk ediyoruz.

Keyifli okumalar!

Ne oldu da Tasarım Mutfağı diye bir oluşum ortaya çıktı? Neden böyle bir inisiyatif almak istediniz?

Orçun Kılıç: Üniversiteden beri aslında konuştuğumuz bir şeydi. Sürekli Türkiye’de bir tasarım topluluğu oluşturalım ve yeni insanlarla tanışalım istiyorduk. Yazılım tarafında bu tip topluluklar çok olmasına rağmen ne yazık ki tasarım tarafı için hiç yoktu ve biz kişisel olarak bunun yokluğunu fazlasıyla çekiyorduk. Biraz gecikmeli de olsa nihayet elimizi taşın altına koyduk ve bizim tabirimizle bir topluluktan daha çok artık bir girişim olarak yolumuza devam ediyoruz.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
Senin İçin Öneriyoruz