Emrah Kozan

Eğitmen, Tasarımcı @Design Thinking Turkey, Piksel Akademi, Alanya HEP Üniversitesi

Lise yıllarında başlayan bilişim merakı ve girişimcilik ruhu öğrencilik yıllarında ilk web sitesini okulu adına kurduğu internet radyosu ile hazırlayıp mezun olana kadar burada radyo yayınlarına devam etmiştir. Üniversite mezuniyetinin hemen ardından Kemer Kolejinde Bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmış ve aynı kurumda 4 yıl bilgisayar öğretmenliği, sistem yöneticiliği ve müdür yardımcılığı yapmıştır. Bu sırada öğretmenlik formasyon ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlamıştır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen CİTO-ÖİS projesine katılarak 2 yıl boyunca bu kurumdan ölçme değerlendirme ve işlik çalışmaları eğitimini almış ve bir projesi her yıl ODTÜ bünyesinde gerçekleştirilen kongrede yayınlanmıştır.

Bilge Adam Bilişim Grubu  ile kariyerine 5,5 yıl boyunca aynı kurumda devam etmiştir. Bilge Adam bünyesinde Web Grafik ve Dijital Tasarım eğitmeni, bölüm başkan yardımcısı ve birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Adobe ve Apple Certified Trainer unvanlarını alan Emrah Kozan 2 yıl Master Trainer olarak eğitmen yetiştirmiş ve kurumsal bir çok firmaya Apple,Adobe ve web tasarım alanlarında eğitimler vermiştir. Uzmanlık alan- larında 15.000 saaten fazla ders tecrübesi edinmiştir. Google ve Sosyal medya alanlarında da çalışmalar yaptıktan sonra aynı kurum bünyesinde Dijital Medya biriminin kuruculuğunu üstlenmiş ve online eğitim platformları proje yöneticiliği yapmıştır.

2015 yılında Antalya’ya kesin dönüş yapan Emrah KOZAN kurucusu olduğu Piksel Akademi bünyesinde bilişim alanında proje ve eğitim çalışmaları yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda profesyonel bir etkinlik konuşmacısı olan Kozan, bu zamana kadar 400'ün üzerinde etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

2019 yılından bu yana Alanya HEP Üniversitesinde part time öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve üniversite bünyesinde iletişim tasarımı bölümünde temel web tasarımı ve tasarım odaklı düşünce dersleri vermektedir.

2021 yılının mart ayında Abaküs yayınevinden çıkan ve alanındaki ilk Türkçe kaynak olarak nitelendiren “Design Thinking- Tasarım Odaklı Düşünce” adında bir de kitabı bulunmaktadır.

Yazara ait içerikler

Empatik tasarım nedir?
Makaleler

Empatik tasarım nedir?

Emrah Kozan, kullanıcı araştırmalarında ve tasarım sürecinde empatiden nasıl yararlanabileceğimizi, empati görüşmeleri için önerileriyle beraber paylaşıyor.

Emrah Kozan
Tasarım Odaklı Düşünce nedir?
Makaleler

Tasarım Odaklı Düşünce nedir?

Tasarım Odaklı Düşünce kitabının yazarı Emrah Kozan, SHERPA Blog için kaleme aldığı ikinci makalesinde konunun temeline hızlı bir giriş yapmamızı sağlıyor.

Emrah Kozan
Yaratıcı düşünce ve süreçleri 
Makaleler

Yaratıcı düşünce ve süreçleri 

Yaratıcı düşünce nedir? Yaratıcılık sadece seçilmiş olanlara özgü bir üstünlük mü yoksa insanın temel yetkinliklerinden biri mi?

Emrah Kozan