İncelemeler

Cedvel: Grid sistemi oluşturmak artık çok kolay!

İster bir smart tv arayüzü, ister logo, baskı işi ya da bir web sitesi; ne tasarlarsan tasarla her zaman bir grid sistemine başvurman kaçınılmaz.

Arda Arıcan 19 Temmuz 2017

Tasarımla uğraşan herkesin grid konusunda, 101 seviyesinde dahi olsa, bilgi sahibi olması gerekir. İster bir smart tv arayüzü, ister logo, baskı işi ya da bir web sitesi; ne tasarlarsanız tasarlayın her zaman bir grid sistemine başvurmanız kaçınılmaz.

Bu yazıda grid’in nasıl kullanılması gerektiğine ilişkin detaylara girmeyeceğim (belki başka sefere) ancak; doğru, hızlı ve kolay şekilde kendi grid sistemimizi oluşturmamızı sağlayan bir uygulamayı tanıtmaya çalışacağım. Tasarladığımız işe göre kullanabileceğimiz belli başlı grid sistemleri mevcut. En kötü ihtimalle, kendi oluşturduğumuz bir grid içinde tasarımlarımızı üretiyoruz. Mevcut sistemler dışında kendi oluşturduğumuz grid ile tasarım yapmak, çalıştığımız projeyi düşünerek kuralları kendimiz belirlediğimiz için, biz tasarımcılara daha geniş bir çalışma alanı sağlıyor.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • Arda Arıcan

    Uygulamanın güzelliğine kaptırmış, ufak bir hata yapmışız 🙂 Linki düzelttik şimdi. Dikkatin ve uyarın için çok teşekkürler.

Keşfetmeye Devam Et