Uygulamanızı ilk günden öldürebilecek 5 büyük arayüz tasarımı hatası

Uygulamanızı ilk günden öldürebilecek 5 büyük arayüz tasarımı hatası arayuz-tasarimi-hatalari

Mükemmel bir arayüz uygulama tasarımına uygun evrensel bir formül yok (eğer mevcut bir örnek biliyorsan, lütfen bize de söyle). Ama mükemmel bir uygulama geliştirmek istiyorsan yapmaman gereken bazı büyük hataların neler olduğunu biliyoruz.

Bu hataların her birinin her düzeyde deneyime sahip tasarımcılar tarafından yapıldığına şahit olduk. Bunda utanılacak bir şey yok. İyi bir arayüzü tasarımı çok yönlü bir zorluktur ve iyi bir arayüzünün pek çok özelliği basitçe es geçilebiliyor.

All In Mobile’da çoğunlukla ürünlerinden memnun olmayan ve ürünlerinin görünümlerini ve verdikleri hissiyatın geliştirilmesini isteyen müşteriler için satın aldıkları uygulamaları yeniden tasarlıyoruz. Bu sebepten dolayı, bugün topladığımız bazı büyük nanoları paylaşmak istiyoruz.

Elbette ki, çözümleri göstermekle kalmıyor, onları hayata geçiriyoruz. Bu sebepten dolayı, size yeniden tasarlanmış bir uygulama görünüm listesi de göstereceğim. 5 büyük arayüz hatasını ortaya koyarak ve ekibinizin bu hataları nasıl düzelteceğini göstererek yapacağız bunu.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.
  • Mehmet Ortaç
    Mehmet Ortaç

    Tasarım konusunda oldukça zayıf olduğumu düşünüyorum. Bu yazı oldukça işime yarar. Çok teşekkür ederim.

  • Avatar
    Özkan Yılmaz

    Bazı hataları istemeyerek de olsa kendimin de uyguladığını fark ettim. Bu yazı ile aydınlandım. Teşekkürler.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Uygulamanızı ilk günden öldürebilecek 5 büyük arayüz tasarımı hatası arayuz-tasarimi-hatalari

Uygulamanızı ilk günden öldürebilecek 5 büyük arayüz tasarımı hatası

Gizle