Freelance çalışan bir yazılımcıdan ipuçları

Freelance çalışan bir yazılımcıdan ipuçları

Siz de mi “freelancer” olmak istediğinize karar verdiniz? Ne güzel! Bu sizi kişisel özgürlüğünüze doğru bir adım daha yaklaştıracak, belki de hiç uyum sağlayamadığınız ofis ortamından uzaklaştıracak ya da en büyük hayaliniz olan “dünyayı gezmek” için itici bir güç olacak. Ancak bu dünyaya girmeden önce bilmeniz, öngörmeniz ve dikkatli olmanız gereken bir çok nokta var. Şimdi size elimden geldiğince ve edindiğim tecrübeler ışığında bunları anlatmaya çalışacağım. İlk soruyla başlayalım o zaman:

Ben nasıl başladım?

Benim freelance çalışmaya başlamam aslında (bunu sonradan fark ettim) aileden geliyor. Hem babam hem ben belli kalıpların içerisinde çalışmayı başarabilmiş insanlar değiliz. Babam gümrük sektöründe uzun yıllar boyunca mesai saatleri olmadan çalıştı. Aynı şimdi benim çalıştığım gibi. Onun çalışmasına belki “freelance” denmeyebilir ama “remote” oldukça uygun.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
Freelance çalışan bir yazılımcıdan ipuçları

Freelance çalışan bir yazılımcıdan ipuçları

Gizle