Kurumsal çevre politikaları kullanıcı deneyimi için ne ifade ediyor?

Kurumsal çevre politikaları kullanıcı deneyimi için ne ifade ediyor?

Hem bireysel hem de kurumsal açıdan çevre bilincinin günden güne arttığı, tüketim odaklı ekonominin yol açtığı sorunların farkına varıldığı ve bunun için karşı eylem planlarının uygulamaya konduğu bu dönemde, kurumların çevre politikaları mevcut ve potansiyel kullanıcılar için her zamankinden daha büyük bir önem taşıyor.

Yeni nesil çevreye duyarlılığı önemsiyor

Pazar araştırması ve danışmanlık şirketi Penn Schoen Berland 2010 yılında, Burson-Marsteller ve Landor işbirliğiyle, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1001 kişiyle çevrimiçi görüşmeler gerçekleştirerek kurumsal sosyal sorumluluk algıları üzerine kapsamlı bir rapor hazırladı. Raporda dikkat çeken veriler şu şekilde özetlenebilir:

  • Katılımcıların yüzde 55’i benzer ürünler arasında tercih yaparken, bir amacı destekleyen ürünü tercih edeceklerini ifade etti.
  • Tüketicilerin yüzde 70’i sosyal sorumluluğu olan şirketlerin ürünlerine daha fazla ücret ödemeyi düşündüklerini belirtirken; bu tüketicilerin yüzde 28’i ise en az $10 daha fazla ödeyeceğini belirtti.
  • Şirketlerin web sitelerinden, şirketin kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi alan tüketici oranı oldukça az (%13) olsa da, bu tüketicilerin bu şirketlerden alışveriş yapmaya daha meyilli olduğu görüldü.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç. Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

KEŞFETMEYE DEVAM ET
Türkiye’deki tasarım toplulukları bölüm II: Tasarım Mutfağı tasarim-topluluklari-bolum-2-tasarim-mutfagi

Türkiye’deki tasarım toplulukları bölüm II: Tasarım Mutfağı

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Lorem Ipsum ile vedalaşma zamanı

Lorem Ipsum ile vedalaşma zamanı

Gizle