Can Aslan

Can Aslan

Former UX Designer @SHERPA

1986 yılında, dünyaya “mucize bebek” vasfıyla adım atıyor ve 90’larda büyüdüğü için kendini çok şanslı görüyor. Sokaklarda top oynamanın yanı sıra, Bilim ve Teknik okuyan, dünya dışı varlıklarla iletişim kurmaya çalışan ve kendi çapında birçok inovatif projeye imza atan bir “bilim çocuğu” olarak milenyuma giriş yapıyor

İnternetin, PC oyunlarının ve olası futbol kariyerinin hayatını domine ettiği lise yıllarında, yabancı dile merak salıyor ve “dil mezunu” olarak, Çanakkale’ye Japonca Öğretmenliği okumaya gidiyor. Memleketi olarak tanımladığı kentte yıllarını geçirdikten sonra, eğitim ve çalışma hayatına “dilci” olarak devam etmek istemediğini fark ediyor.

Bu aşamada, içindeki yaratıcı ve meraklı çocuk tekrar devreye giriyor ve onu tasarıma yönlendiriyor. Güney Danimarka Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri Ürün Tasarımı yüksek lisans programını bitiriyor. Bu fırsatı değerlendirip gelecek çalışmalarında uzmanlaşıyor ve popüler teknolojilerin gelecekte hayatımızı nasıl etkileyeceği üzerine bol bol kafa patlatıyor.
Bilimkurgu ve fantastik sinema tutkunu. Lord of the Rings serisinin her bir filmini en az yirmi kez izleyecek kadar seviyor. İdolü olan James Cameron gibi sinema dahil birçok alanda, milyonlar kazandırmasa da kendisini tatmin eden ve etki yaratan işler yapmayı hayal ediyor.