Makaleler

Şirketinizin ihtiyacı olan üretkenlik kısayolu: Zihniyet değişikliği

Üretkenliği yenilenebilir bir şekilde maksimuma çıkarmak için, zihniyetimizi dinamik bir yapıya çevirmeliyiz. Peki şirketiniz ne sıklıkla yaratıcılığınızın gelişmesini sağlıyor ve statükoya meydan okuyan deneyimlerin peşine düşüyor?

Can Aslan 05 Mart 2018

Üretkenliği olumlu ve yenilenebilir bir şekilde maksimuma çıkarmak için, zihniyetimizi mekanik dünya görüşünden dinamik, yaratıcı, birbirine bağlı sistemler dünyası görüşüne çevirmeliyiz.

Doğal kaynakların evrimiyle ilgili geçmiş bilgileri, düzenimize ve bugünün üretim süreçleri ve sistemlerine uygulamalıyız.

Yaratıcı Potansiyel

Yaratıcı öncü Edward de Bono, güzel bir yaratıcı zihniyeti ortaya çıkaran şeyin olasılık olduğunu savunuyor. Çalışmasında, aklın düşünceleri haritalandırmak ve modellendirmek için tecrübeleri nasıl kullandığını betimliyor. Çalışma, insanların doğrusal düşünmeden yatay, farklı ve yıkıcı düşünme modlarına nasıl geçebileceklerine dair dikkat çekici içgörüler sergiliyor.

De Bono için yaratıcılık, provokasyona açık olmaktan ortaya çıkıyor. Fikirlerin durgunluğu aynı deneyimlerin tekrarlanmasından meydana geliyor ve nitekim rahatlık, yaratıcılığın katili haline geliyor.

Şirketiniz ne sıklıkla yaratıcılığınızın olumlu meydan okumalarla gelişmesini sağlarken statükoya meydan okuyan provokatif yeni deneyimlerin peşine düşüyor?

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?
  • siyahpapyoncom@gmail.com

    Güzel bir makaleydi. Teşekkürler

  • buraksem@gmail.com

    çok yüzeysel kalmış kavramlar. devamı varmış da giriş yapılmış gibi. ayrıca çeviri de daha iyi olabilirdi. emeğinize sağlık.

Keşfetmeye Devam Et