Start-up gerçekleri: Kısıtlar yaratıcılığı körükler mi?

Start-up gerçekleri: Kısıtlar yaratıcılığı körükler mi?

En son söyleyeceğimizi en baştan söyleyelim: Evet! Start-up’ınızı yürütmeye çalışırken karşınıza çıkıp duran ve o nefret ettiğiniz kısıtlar yaratıcılığınızı ateşler. Hatta biraz daha ileri gidelim; işin başında peşin peşin sahip olunan finansal güç ve kırmızı halı gibi öne serilen sonsuz kaynaklar, tam tersi etkiyle inovasyonun önünü bile keser.

İnovasyon konusu, özellikle de girişimcilik dünyasında, biraz kafa karıştırıcı bir mesele. Her yeni gün, bir başka şirket, zorlu problemlere inovatif çözümler bulabilmek için etrafa para saçıyor. Fakat maalesef, devasa bütçeler ve kalabalık ekipler her zaman en güçlü çözümleri ortaya koyamıyor. Hatta çoğu zaman tam tersi durumlara şahit oluyoruz: Küçük ekipler kısıtlı kaynaklarla daha ilham verici, daha etkili ürünler geliştirebiliyor.

Aslında, daha işin başında peşin peşin sahip olunan finansal güç ve kırmızı halı gibi öne serilen sonsuz kaynaklar, inovasyonun önünü bile kesebiliyor. Bu durum, çoğu zaman girişimlerde gereksiz bir özgüven patlamasına yol açabileceği gibi, gerçekçi olmayan üretim zamanlamaları ve yanlış yönlendirilen ürün geliştirme kararlarıyla girişimi felaketin eşiğine sürükleyebiliyor.

Binlerce okurumuz bu içeriklerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

SHERPA Blog’daki tam 746 makaleye, 77 röportaja, 47 kitaba, 6 rapora, 49 online eğitime her hafta yenileri ekleniyor. Sen de hemen kaydol ve okumaya devam et.
E-posta ile kaydol ya da giriş yap.

Benzer Yazılar

SENİN İÇİN ÖNERİYORUZ
“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

“UX writer olmak” ya da “Bir kariyer nasıl tasarlanır?”

Gizle
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
Kullanıcı deneyiminin yatırıma geri dönüşü

Kullanıcı deneyiminin yatırıma geri dönüşü

Gizle